Wsparcie dla organizacji pozarządowych

Wsparcie dla organizacji pozarządowych
Łącznie 127 tysięcy złotych trafi do organizacji pozarządowych działających na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Pieniądze dla kilkunastu podmiotów rozdysponowane zostały w ramach konkursów. 

Fundusze dla organizacji pozarządowych przyznane zostały w trzech dziedzinach życia społecznego. Pierwszy z nich to kultura, sztuka, ochrona dóbr dziedzictwa narodowego. Do organizacji działających w tym zakresie trafi 37 tysięcy złotych.
W tej kategorii nie zapomniano m.in. o seniorach, w tym roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Festiwal Twórczości Senioralnej.

W ramach ochrony i promocji zdrowia finansowe wsparcie otrzymały takie organizacje jak Ostrowiecki Oddział Towarzystwa Diabetyków, Stowarzyszenie SARON, Amazonki, Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych, czy Stowarzyszenie Głuchych nad Kamienną.  Zupełnie nowe działanie w ramach ochrony zdrowia podejmie Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Zdrowotnej im. Andrzeja Górnisiewicza.

20 tysięcy złotych trafi do organizacji świadczących pomoc społeczną. Realizacja zadań rozpoczyna się od najbliższego poniedziałku 16 kwietnia, a potrwa do 31 grudnia 2018 roku.

Pieniądze, które pozyska 3 sektor, w całości pochodzą z Budżetu Gminy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe