CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Motocykliści ruszają...

  • 10.04.2018, 14:11 (aktualizacja 10.04.2018 16:17)
Motocykliści ruszają...
Podziel się:
Oceń:
9 kwietnia br. w godzinach popołudniowych doszło do wypadku drogowego, na ul. Chrzanowskiego motocyklista potrącił pieszego.

W 2017 roku na polskich drogach doszło do ponad 700 wypadków z udziałem motocyklistów, a ten tragiczny bilans z roku na rok rośnie mimo licznych apeli. 

Rosnące zainteresowanie motocyklami szczególnie w śród młodych ludzi niestety przekłada się na tragiczne statystki wypadków w ruchu drogowym. Brawura, bezmyślność, roztargnienie czy niezachowanie szczególnej ostrożności to główne przyczyny takich zdarzeń.  Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści,  jak i rowerzyści, są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. 

Najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów jest:

– niedostosowanie prędkości do warunków – nieprawidłowe wyprzedzanie
– niezachowanie bezpiecznej odległości
– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu

Do 47,5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści lub ich pasażerowie, przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe