OSTROWIEC: Pożar domu jednorodzinnego

OSTROWIEC: Pożar domu jednorodzinnego
W poniedziałek 9 marca w godzinach popołudniowych Straż Pożarna w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Tomaszów. Wszyscy mieszkańcy domu bezpiecznie ewakuowali się z płonącego budynku. W zdarzeniu brało udział 15 strażaków i 4 samochody ratowniczo-gaśnicze. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny.

Strażacy, po dojeździe na miejsce akcji stwierdzili, że pali się dach budynku mieszkalnego oraz przylegająca przybudówka wypełniona drewnem. Zagrożony był również sąsiedni niezamieszkały drewniany budynek oddzielony murowaną ścianą szczytową. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palące się obiekty. Ponadto z  budynku wyniesiono na zewnątrz butle gazową 11kg. Następnie prowadzono działania rozbiórkowe nadpalonych elementów konstrukcji z jednoczesnym przelewaniem wodą. 

MEDAX ZAPRASZA
MEDAX ZAPRASZA
MEDAX ZAPRASZA

Z uwagi na duże zniszczenia budynku użytkowanego przez 6 osobową rodzinę, o zdarzeniu poinformowano Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

 

 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe