CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

VIII Edycja Konkursu Języka Angielskiego w LO nr I

  • 4.04.2018, 13:13 (aktualizacja 10.04.2018 22:36)
VIII Edycja Konkursu Języka Angielskiego w LO nr I
Podziel się:
Oceń:
W marcu, w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się VIII Edycja Ostrowieckiego Konkursu Języka Angielskiego „LISTEN AND UNDERSTAND”, dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda. Opiekę merytoryczną i organizacyjną na konkursem sprawowały anglistki Dorota Waliszczak i Wiesława Grudzień.

Konkurs z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, tym samym wpisując się w tradycję liceum. W tym roku w teście językowym udział wzięło 56 uczniów z gimnazjów ostrowieckich: Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 3, Publicznego Gimnazjum nr 4, Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys, Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego oraz z  Kunowa, Bodzechowa, Bałtowa, Sadowia i Szewny.

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Różnorodność ćwiczeń, zaproponowanych przez organizatorów, była dla uczniów sprawdzianem umiejętności rozumienia tekstu słuchanego, jak również doskonałym treningiem przed zbliżającym się egzaminem gizmnazjalnym z języka angielskiego. Do II etapu konkursu, który miał miejsce 27 marca zakwalifikowało się 17 uczestników, którzy w I etapie uzyskali najwyższe noty, a wśród nich znaleźli się reprezentanci szkół ostrowieckich, jak również Kunowa, Szewny i Bałtowa.

Laureatami VIII edycji Konkursu LISTEN AND UNDERSTAND zostali:

I miejsce - Katarzyna Gruszka - PG 1 w Ostrowcu Św.
II miejsce ex aequo – Weronika Koperska, Kamil Stawiński - PG 1 w Ostrowcu Św.

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Lewicka - PG 4 w Ostrowcu Św. ,Dominik Jasiński - PG Szewna, Kajetan Grudniewski - Niepubliczne Gimnazjum im. S. Konarskiego, Paweł Sobieraj - PG 4 w Ostrowcu Św., Paweł Świercz - PSP w Kunowie

Oczekując na wyniki konkursu, gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w dodatkowych zajęciach w ramach oferty językowej szkoły. Te atrakcyjne i przeprowadzone w niekonwencjonalny sposób zajęcia z pewnoscią rozbudziły wśród młodzieży zainteresowanie językami obcymi i dostarczyły pozytywnych wrażeń.

Dyrektor Liceum im. Stanisława Staszica Dariusz Kaszuba uroczyście wręczył dyplomy oraz nagrody rzeczowe Laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie, gratulując znakomitej znajomości języka angielskiego i podkreślając znaczenie, jakie ma posługiwanie się językami obcymi we współczesnym świecie. Nagrody ufundowane zostały przez starostwo powiatowe oraz wydawnictwo Pearson, natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy gadżet z logo szkoły oraz płytę CD z utworami w wykonaniu uczniów, obecnie już absolwentów liceum.

 

R  E  K  L  A  M  A

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe