KIELCE: Dwie kobiety zatrzymane za oszustwa i kradzież

KIELCE: Dwie kobiety zatrzymane za oszustwa i kradzież
Policjanci z Kielc zatrzymali poszukiwaną 19-latkę, która ze wspólniczką dokonywały przestępstw na terenie kraju. Dwie kobiety podając się za pracowników spółdzielni, dokonywały kradzieży pieniędzy oraz kosztowności na szkodę seniorów. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawczynie mogą odpowiadać za kilkadziesiąt tego typu przestępstw na terenie całego kraju.

Na początku lutego bieżącego roku policjanci z Kielc otrzymali zgłoszenie, że do 84- letniej mieszkanki miasta przyszły dwie kobiety  podające się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej, celem sprawdzenia licznika wodomierza. Seniorka wpuściła nieznajome, które zamiast sprawdzić liczniki, wykorzystały nieuwagę właścicielki mieszkania i skradły pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzewane kobiety przebywają na terenie województwa dolnośląskiego, gdzie dokonują kolejnych przestępstw. Tam też zatrzymano 46- latkę. Policjanci sprawdzając jej miejsce zamieszkania, ujawnili podrobione identyfikatory pracowników spółdzielni, którymi kobiety  najprawdopodobniej posługiwały się w trakcie popełniania przestępstw.

W pakiecie taniej
W pakiecie taniej
W pakiecie taniej

Druga kobieta, mając świadomość, że jest poszukiwana, ukrywała się. Ostatecznie policja aresztowała 19 – latkę w Krakowie. Obydwie kobiety usłyszały już zarzut kradzieży pieniędzy. Policjanci podejrzewają, że kobiety w podobny sposób mogły dopuścić się nawet kilkudziesięciu przestępstw na terenie całego kraju. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Judyta Szczerbińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe