CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Milionowe dotacje na drogi

  • 13.03.2018, 15:03 (aktualizacja 14.03.2018 13:10)
Milionowe dotacje na drogi
Podziel się:
Oceń:
Ponad pół miliona złotych kosztować będzie dokumentacja projektowa drogi wojewódzkiej numer 754 w części przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski. Obecnie trwa remont tej trasy w części od granic miasta do Czekarzewic przez Bałtów.

Odcinek wiodący przez miasto rozpoczyna się mostem na Kamiennej, biegnie Aleją 3 Maja, Okólną, Denkowską i Radwana do skrzyżowania z Bałtowską.

Remont obejmie przebudowę mostu, zmianę nawierzchni i budowę chodnika ze ścieżką rowerową. Będzie także bezpieczniej. Na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Okólnej i Radwana powstanie rondo. Drugie rondo w tym ciągu powstanie przy skrzyżowaniu z ulicą Denkowską.

Projekt na razie jest w fazie opracowywania dokumentacji. Początkowy kosztorys jej sporządzenia był znacznie niższy, ale na początku roku okazało się, że obecnie sporządzenie pełnej dokumentacji sięgnie pół miliona złotych. Rada Miejska podczas ostatniej sesji przeznaczyła na jej dokończenie 291 tysięcy, wcześniej na ten sam cel miasto przekazało 86 i pół tysiąca złotych. 211 tysięcy złotych na ten cel przeznaczył także powiat

Przebudowę drogi wojewódzkiej numer 754 ma realizować Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Remontu doczeka się także droga Ćmielów - Krzczonowice - Przeuszyn. Dzięki rządowej pomocy uda się wzmocnić skarpę, która przy ulewnych deszczach osuwała się na jezdnię. Powiat ostrowiecki pozyskał dwa i pół miliona złotych na tę inwestycję.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe