CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Oszuści znów zaatakowali w Ostrowcu

  • 13.03.2018, 13:12 (aktualizacja 29.03.2018 22:54)
Oszuści znów zaatakowali w Ostrowcu
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ponownie apelują do mieszkańców miasta o zachowanie ostrożności i rozwagi w związku z pojawiającymi się kolejnymi przypadkami oszustw na szkodę osób starszych. Sprawcy nie mając żadnych skrupułów, wykorzystują ufność seniorów okradając ich z oszczędności życia. Kolejny przypadek miał miejsce wczoraj w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie 83 – latka przekazała oszustom kwotę 7 000 złotych. Kobieta podczas rozmów ze sprawcami była przekonana, że pomaga w tzw. „załatwieniu sprawy” swojej wnuczce, która miała być sprawcą wypadku drogowego.

W poniedziałek 12 marca około godziny 14.00 na telefon stacjonarny  83 – latki z Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwoniła kobieta, która prowadziła rozmowę, przekonana pokrzywdzoną, że rozmawia z wnuczką. Poinformowała ją, że spowodowała wypadek drogowy i aby „załatwić sprawę” na Policji musi zapłacić większą sumę pieniędzy. 83 – latka uwierzyła oszustce i zgodziła się przekazać 7 000 złotych. Po odbiór pieniędzy zgłosił się nieznany jej mężczyzna, który miał być prokuratorem. Kiedy kobieta zorientowała się, iż padła ofiara oszustów, było już za późno. Tego samego dnia prawdopodobnie ci sami sprawcy dzwonili do 75 – letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego i próbowali dokonać oszustwa podobną metodą. W tym przypadku kobieta skontaktowała się ze swoim synem, który rzekomo miał mieć wypadek i szybko okazało się, że była to próba oszustwa.

Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. W przypadku odebrania takiego telefonu najlepiej zadzwonić do kogoś z rodziny z zapytaniem o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Nie należy ulegać presji czasu wywieranej przez oszustów oraz pamiętać, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, czy też wartościowych rzeczy.

Służby mundurowe kierują apel również do osób młodych aby informowali rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Należy też zwracać uwagę na osoby starsze, o których wiemy, że mieszkają samotnie i mogą paść ofiarą oszustów.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe