CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Staszic w Lublinie

  • 13.03.2018, 09:57
Staszic w Lublinie
Podziel się:
Oceń:
9 marca uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św., wzięli udział w „DRZWIACH OTWARTYCH”, organizowanych przez uczelnię partnerską szkoły Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Młodzież miała możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych między innymi przez Instytut Filologii Germańskiej i Lingwistyki Stosowanej Wydziału Humanistycznego UMCS. Propozycje prezentowane przez kluby i koła studenckie, jak również prelekcje i prezentacje przygotowane przez wykładowców, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

 

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Na szczególną uwagę zasłużyły zajęcia, uwzględniające techniki tłumaczeń pisemnych, konsekutywnych i symultanicznych, warsztaty z tłumaczeń filmowych, wizyta w kabinie symultanicznej oraz wykłady z języków specjalistycznych, uświadamiające uczniom konieczność posiadania wiedzy interdyscyplinarnej w zawodzie tłumacza. Otwartość i życzliwość prowadzących, jak też forma praktycznych zajęć, umożliwiły uczniom ocenę własnych umiejętności językowych. Ponadto uzyskanie informacji zwrotnych, dotyczących oferty edukacyjnej oraz programu studiów, pozwoli uczniom na wybór przedmiotów rozszerzonych w późniejszych etapach nauczania.

Dzięki obecności dyrektora szkoły Dariusza Kaszuby, który przejął rolę przewodnika, uczniowie mieli okazję poznać historię Lublina, przedstawioną w wyjątkowo ciekawy sposób. Wizyta na uczelni połączona została ze zwiedzaniem najważniejszych miejsc pamięci narodowej oraz podziwianiem aspektów architektonicznych miasta. Uczniowie zapalili znicze na Cmentarzu Komunalnym przed Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej, gdzie zostali pochowani żołnierze Wojska Polskiego, ofiary bombardowań z września 1939 roku, między innymi poeta Józef Czechowicz, partyzanci, żołnierze Armii Krajowej. Następnie uczestnicy wycieczki udali się przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, kolejno na Stare Miasto z zabytkowymi kamienicami i architekturą kościelną, a potem Bramą Krakowską dotarli na Podzamcze do Zamku Lubelskiego, którego budowę przypisuje się Bolesławowi Chrobremu.

 

 

 

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe