CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Sukces licealisty ze Staszica

  • 13.03.2018, 09:19 (aktualizacja 13.03.2018 11:18)
Sukces licealisty ze Staszica
Podziel się:
Oceń:
Wiktor Filipowski Uczeń Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył trzecie miejsce w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci- bohaterowie niezłomni”.

W ogólnopolskim konkursie„Żołnierze Wyklęci- bohaterowie niezłomni” uczniowie rywalizowali w kategorii wiekowej, ocenie podlegały prace literackie. Do Lublina zostało nadesłanych 300 prac z 5 województw, Wiktor Filipowski znalazł się w najlepszej 10 w Polsce. Tytuł jego pracy brzmiał: „Niezwykła historia pana Henryka Kaczorowskiego – Żołnierza Wyklętego”. Ostatecznie uczeń zajął III miejsce. Licealista interesuje się okresem I i II wojny światowej oraz Dwudziestoleciem Międzywojennym. Na temat obozów koncentracyjnych, narodu Żydowskiego, Armii Krajowej mógłby rozwodzić się godzinami. Jak sam mówi to nie tylko daty, bitwy ale przede wszystkim ludzie. Ciekawi go, co kierowało nimi podczas podejmowania trudnych decyzji. 

Patronat honorowy nad VII edycją Ogólnopolskiego Konkursu “Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”  objęli: Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego- Profesor Piotr Gliński, Ministerstwo Obrony Narodowej –Podsekretarz Stanu Dominik Smyrgała, Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - Jan Józef Kasprzyk.

Była to już VII edycja konkursu, którego celem jest przede wszystkim upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o Żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe