Piraci drogowi czują się bezkarni

Piraci drogowi czują się bezkarni
Policja przypominaja kierowcom, że w Polsce, w obszarze zabudowanym, można jechać maksymalnie 50 km/h. Ci, którzy poruszają się dwa razy szybciej, czasowo tracą prawo jazdy.

Wczoraj, w miejscowości Psary 23-letnia kobieta, kierująca samochodem marki Volvo zamiast przepisowych 40 km/h jechała z prędkością 120 km/h.  

O wiele za szybko jechała mercedesem mieszkanka województwa śląskiego.  26-latka,  którą policjanci drogówki zatrzymali do kontroli, w obszarze zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 67 km/h.

Prawo jazdy stracił także 38-letni kierowca Audi, który najpierw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 43 km/h, prowadząc swój pojazd  po alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Przypominają także, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością lub po wcześniejszym wypiciu alkoholu znacznie wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Judyta Szczerbińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe