CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Kolejne ofiary wyłudzeń

  • 12.03.2018, 14:41 (aktualizacja 14.03.2018 17:00)
Kolejne ofiary wyłudzeń
Podziel się:
Oceń:
Kolejna osoba padła ofiarą wyłudzenia

W środę 7 marca, starsza kobieta, mieszkanka Ostrowca odbiera telefon z treści rozmowy wynika, że jej syna spowodował wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy. Chęć pomocy skłoniła kobietę do przekazania oszustom kwoty ponad 25 tysięcy złotych.  Dzień później scenariusz się powtarza, ofiarą oszustwa padła 63-latka. Prawdopodobnie za wyłudzenia odpowiadają te same osoby. Należy pamiętać, że przestępcy stają się bardziej wyrachowani, a metod wyłudzeń jest coraz więcej.

W dobie Internetu, coraz mniejszej prywatności coraz częściej narażamy się również na kradzież naszych danych osobowych. Może to powodować szerokie i nieprzyjemne dla nas konsekwencje. Przepisy prawa szczegółowo regulują kwestię kradzieży danych i związanych z nimi wyłudzeń. Jednak na ich wyegzekwowanie potrzeba wiele czasu i nerwów, nie wspominając o kosztach.

 Pełna i rzetelna informacja na tym etapie może być bardzo cenna, bo wiele zależy od kroków podjętych przez samego pokrzywdzonego, który musi dopełnić wszelkich procedur i formalności, aby udowodnić kradzież własnych danych osobowych i skutecznie zabezpieczyć się przed dalszym ich wykorzystywaniem, bądź też przed konsekwencjami ich wykorzystania - Magdalena Plakwicz - Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i "dobre serce" tych ludzi. We wszystkich opisanych przypadkach należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 z telefonu komórkowego, przekazując jak najwięcej zapamiętanych szczegółów, np. wygląd nieznajomej osoby, numer i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechała, a w przypadku rozmowy telefonicznej – numer z wyświetlacza telefonu, datę i godzinę rozmowy.

 


 

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
m.
m. 14.03.2018, 23:30
tyle się o tym mówi, a oszuści wciąż czują się bezkarni

Pozostałe