"Twoje zdrowie w Twoich rękach"

"Twoje zdrowie w Twoich rękach"
Dzień profilaktyki w ZS nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim to już tradycja. Każdego roku młodzież klas pierwszych spotykając się z przedstawicielami różnych środowisk zdobywa niezbędną wiedzę do tego aby zdrowo przejść przez życie.

"Twoje zdrowie w Twoich rękach" - cyklicznie pod takim hasłem w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywa się dzień profilaktyki. 

A w tym pomocne z pewnością są pogadanki specjalistów. I tak swoje wystąpienia mieli m.in. przedstawiciele stacji sanitarno-epidemiologicznej czy policjanci z ostrowieckiej komendy.

Wszystko oparte przykładami, bo konkretna osoba, jej historia i konsekwencje podjętych przez nią decyzji na młodzież oddziałuje najbardziej. 

W ramach szkolnego dnia profilaktyki młodzież nie tylko przestrzegano, ale też namawiano do angażownia się w działania wolontariatu.

W Zespole Szkół nr 2 o zdrowie fizyczne i psychiczne uczniów nauczyciele i dyrekcja dbają każdego dnia, młodzież może liczyć na pomoc i wsparcie. 

Uczniowie popularnej budowlanki w tym roku wezmą też udział w programie refundowanym przez Ministerstwo Zdrowia, którego celem również jest szeroko pojęta profilaktyka. 

Nowatorski program w szkole wprowadzony ma zostać już w maju.
 

Jarmark Wielkanocny
Jarmark Wielkanocny
Jarmark Wielkanocny
Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe