CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Empatii da się nauczyć

  • 9.03.2018, 11:19 (aktualizacja 09.03.2018 19:33)
Empatii da się nauczyć
Podziel się:
Oceń:
Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św., dba o rozwój emocjonalny uczniów.

Święta narodowe, patriotyczne, związane z tradycjami łączą ludzi, tu też za sprawom obchodzonego 1 marca - Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przygotowali spektakl dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w osiedlu Słonecznym. Przedsięwzięcia organizowane przez dyrekcję placówki mają uświadomić uczniom z jakimi problemami borykają się pensjonariusze, poznać specyfikę pracy domu pomocy społecznej, a w efekcie pobudzić empatię młodzieży. 

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

"(...) czasami największym darem jest gotowość do odłożenia na bok własnych problemów i otwarcie serca na drugiego człowieka, wysłuchanie go i pochylenie się nad jego cierpieniem." - Jean Sasson

Najpełniejsza empatia będzie wtedy, kiedy potrafimy rozpoznawać i rozumieć emocje innych, a jednocześnie mamy zdolność ich współodczuwania. Empatia jest zarówno umiejętnością jak i zdolnością, która może być wrodzona albo wyuczona. Empatia to niewątpliwie bardzo pozytywna cecha charakteru, a ograniczona empatia może powodować zaburzenia w relacjach z ludźmi, bo na przykład nie będziemy potrafili rozpoznać przyczyn, dla których ktoś nas nie akceptuje, jest na nas zły lub nas unika.


 

 
 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe