CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Uwaga - Zwierzyna leśna

  • 9.03.2018, 11:05
Uwaga - Zwierzyna leśna
Podziel się:
Oceń:
Na drogach powiatu jędrzejowskiego od początku roku doszło do 6 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Policjanci przypominają, aby nie lekceważyć znaków ostrzegawczych oraz przestrzegać prędkości

O tej porze roku przy złej widoczności, szczególnie wieczorową porą kierowca jest narażony na zderzenie z dzikimi zwierzętami, których ubarwienie bardzo utrudnia zobaczenie ich z bezpiecznej odległości. Należy pamiętać, że zwierzęta nie trzymają się utartych szlaków, omijających ciągi komunikacyjne. Zwierzęta często przemieszczają się z jednego obszaru leśnego do innego przebiegając przez drogę.Tego typu zdarzenia drogowego nie da się przewidzieć. Jednak jazda zgodna z przepisami i właściwa reakcja kierowcy, minimalizuje możliwość udziału w takiej sytuacji oraz zwiększa szanse kierującego do wykonania manewru ominięcia przeszkody lub zatrzymania pojazdu. Niestety często zdarza się, iż kierujący lekceważą ostrzeżenia.  Nagłe pojawienie się zwierzyny leśnej na jezdni zmusza kierowcę do wykonania gwałtowanego manewru pojazdem, co przy śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczne.

Policja apeluje o ostrożność, przestrzeganie znaków oraz ograniczenie prędkości.

 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe