CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Związki zawodowe w szpitalu chcą podwyżek

  • 8.03.2018, 15:46 (aktualizacja 09.03.2018 19:34)
Związki zawodowe w szpitalu chcą podwyżek
Podziel się:
Oceń:
Cztery związki zawodowe z ostrowieckiego szpitala domagają się podwyżek wynagrodzenia. Dokładnie tydzień po podpisaniu porozumienia z lekarzami, o rozmowę w sprawie wzrostu wynagrodzeń proszą pozostali pracownicy lecznicy.

Jak informuje dyrektor placówki Rafał Lipiec, pismo w tej sprawie wpłynęło w poniedziałek 5 marca. Złożyły je wspólnie cztery związki zawodowe, działające na terenie lecznicy tj. Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, NSZZ „Solidarność”, Pracowników ZOZ-u Ogólnego oraz Techników Medycznych Elektroradiologii. Termin spotkania ustalono na 27 marca. Dyrektor pytany o szansę o realizację postulatów związkowców mówi, że najpierw chciałby poznać oczekiwania wszystkich grup zawodowych. Przypomina jednak, że pielęgniarki otrzymują dodatek, który wywalczyły w 2015 roku w ogólnopolskim strajku. Obowiązuje on do 2019 roku.

Małgorzata Dobek przewodnicząca Związku Zawodowego Techników Medycznych nie chce ujawnić jakich podwyżek będą się domagać związkowcy. Postulaty zostaną przedstawione na spotkaniu z dyrekcją. Jak twierdzi, wynagrodzenia nie rosły od 10 lat. Pielęgniarki wywalczyły sobie lepsze czy grosze dodatki, a my nie mamy żadnych. Przewodniczące Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Pracowników ZOZ-u Ogólnego odmówiły komentarza w tej sprawie.

W ostrowieckim szpitalu pracują 332 pielęgniarki, są one najliczniejszą grupą zawodową w ostrowieckim szpitalu.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe