CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Padł rekord w szczytnym celu

  • 8.03.2018, 13:37 (aktualizacja 09.03.2018 10:26)
Padł rekord w szczytnym celu
Podziel się:
Oceń:
Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać kwotę ponad 126 milionów złotych.


14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W akcję zaangażowało się 1700 sztabów w Polsce oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy. Dziś przyszedł czas na podsumowanie zbiórki. Podczas kwesty udało się zebrać 126 373 804, 34 PLN

Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polakami pobiliśmy po raz kolejny rekord solidarności i bycia ze sobą, że znów zadziwiliśmy świat! To, co działo się tego dnia i co pokazaliśmy jako wielka, obywatelska społeczność, buduje serca i daje ogromną wiarę w rozsądek i wrażliwość Polaków. Ale tak ogromnego wyniku finansowego nie spodziewał się nikt! Polacy, jesteście najlepsi, jesteście kochani! Dziękujemy za Wasze zaufanie, kłaniamy się Wam w pas i obiecujemy, że jak zawsze - każdą Waszą złotówkę wydamy najlepiej jak się da dla ratowania życia i zdrowia dzieci w szpitalach. - Jurek Owsiak  - Prezes Fundacji WOŚP

W efekcie 26. Finału WOŚP planowane są zakupy dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Fundacja planuje kupić dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny. Wielkie granie nie ominęło również Ostrowca Świętokrzyskiego. Podczas kwesty zebrano kwotę  166 688,09 złotych.

To dobroć i ciapło ludzkich serc powoduje, że polska medycyna zyskuje cenny sprzęt  ratujący życie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i jeden dzień dłużej. 

 

 

Zobacz więcej: Przebieg 26. Finał WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim 

 

 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe