CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Staszic w Korowodzie Niepodległości

  • 6.03.2018, 08:19 (aktualizacja 08.03.2018 21:04)
Staszic w Korowodzie Niepodległości
Podziel się:
Oceń:
Korowód Niepodległości zawitał do Ostrowca Świętokrzyskiego 5 marca. Jedną z najliczniejszych grup biorących udział w projekcie stanowili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im St. Staszica. Spotkanie było ciekawą lekcją historii dotyczącą powstań narodowych, zaborów, I wojny światowej i bohaterów tamtych czasów.

Ostrowiec Świętokrzyski stał się kolejnym przystankiem na trasie Korowodu Niepodległości, który został zorganizowany przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek. Projekt wpisuje się w obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Realizowany jest w ramach wieloletniego programu „Niepodległa” i kierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem przedsięwzięcia jest wzmacnianie więzi obywatelskiej, ukazywanie wzorowych postaw patriotycznych oraz inspirowanie młodych ludzi do kreowania własnego wyobrażenia współczesnego patriotyzmu.

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Korowód Niepodległości zawitał do Ostrowca Świętokrzyskiego 5 marca i cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży . Jedną z najliczniejszych grup biorących udział w tym projekcie stanowili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im St. Staszica w Ostrowcu Św., nad którymi opiekę sprawowali dyrektor szkoły  Dariusz Kaszuba, wicedyrektor  Tomasz Kwiatkowski oraz nauczyciele  Dorota Mączka i Katarzyna Szczerbińska.

Spotkanie było ciekawą lekcją historii dotyczącą powstań narodowych, zaborów, I wojny światowej i bohaterów tamtych czasów. Młodzież wysłuchała wykładu „Droga do Niepodległej”, który został wygłoszony przez historyka Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach - Edytę Krężołek. Uzupełnieniem prelekcji była projekcja zrealizowanego w bardzo atrakcyjnej konwencji filmu „Niezwyciężeni”. Następnie uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie historycznym dotyczącym postaci i wydarzeń lat 1914 - 1918. Pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący „Staszica” w składzie: Natalia Domańska, Natalia Kocznur i Wojciech Cieślik z klasy ID , którzy wykazali się rzetelną znajomością dziejów odzyskania przez Polskę niepodległości. Niewątpliwą atrakcją przygotowaną przez organizatorów była wystawa militariów z czasów II Rzeczypospolitej.

Każdy uczestnik Korowodu Niepodległości otrzymał „Elementarz Młodego Patrioty” przybliżający w interesujący sposób polską kulturę, tradycję i historię, co jest nie tylko elementem kształtowania tożsamości narodowej, ale skłania również do refleksji na temat współczesnego rozumienia patriotyzmu.

 

 

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe