KIELCE: Cios w nielegalny proceder

KIELCE: Cios w nielegalny proceder
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Kielcach wymierzyli kolejny cios w nielegalny proceder. We wtorek zabezpieczyli blisko 5200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto ujawnili 90 paczek wyrobów tytoniowych bez banderoli. Śledczy szacują, że uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 116 000 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje do 3 lat więzienia oraz wysoką grzywnę.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od jakiegoś czasu podejrzewali, że 40- latek w jednej z podkieleckich miejscowości może posiadać kontrabandę. We wtorkowe przedpołudnie mundurowi pojechali do domu podejrzewanego, aby sprawdzić swoje przypuszczenia. Nie mylili się. W mieszkaniu należącym do 40- latka policjanci ujawnili 5198 paczek papierosów, które nie były oznaczone polskimi banderolami. Ponadto w trakcie czynności stróże prawa u 47- latki z tej samej miejscowości zabezpieczyli 90 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosi ponad 116 000 złotych.

Policja przypomina. Za posiadanie znacznej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Judyta Szczerbińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe