CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Święto Chreptowicza

  • 5.03.2018, 14:15 (aktualizacja 05.03.2018 22:39)
Święto Chreptowicza
Podziel się:
Oceń:
Od 33 lat uroczyście w murach II LO w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzony jest Dzień Patrona Szkoły. Historię życia i twórczości Joachima Chreptowicza w ramach przedstawienia zaprezentowali dziś uczniowie szkoły.

Od 1923 roku patronem II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowcu Świętokrzyskim jest Joachim Chreptowicz. Patron, z którego dyrekcja, nauczyciele i uczniowie są dumni, czego dowodem może być każdego roku, hucznie obchodzone święto szkoły. 

Przedstawienie jakie przygotowała klasa II c, to zarys historii życia, działalności i twórczości Chreptowicza. 

Uczniom ta forma obchodów dnia patrona szkoły odpowiada.

Joachim Chreptowicz to jedna z tych postaci, które nadal pozostają w cieniu swych dokonań i nie są powszechnie znane. Dzieło jego życia wydaje się jednak oczywiste; stworzył fundamenty ogromnego gmachu – oświaty. Ta żywa lekcja historii z pewnością pomogła wskrzesić pamięć o jego sukcesach.
 

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dftgy***iolp
dftgy***iolp 7.03.2018, 13:40
Sławek, bój się Boga........

Pozostałe