CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Europejscy goście w "Staszicu"

  • 5.03.2018, 09:22
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Europejscy goście w "Staszicu"
Podziel się:
Oceń:
W miesiącu lutym br. wolontariusze z Ukrainy, Armenii, Włoch i Turcji dwukrotnie gościli w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim realizując warsztaty w języku angielskim w ramach europejskiego programu „Przystanek Młodych”.

 Młodzież klas pierwszych i drugich o profilu językowym obejrzała prezentacje  o krajach europejskich oraz miała możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim wymieniając jednocześnie doświadczenia kulturowe. Była to wspaniała okazja do nabrania inspiracji i zwiększenia świadomości młodych ludzi w zakresie interesujących ich tematów, m. in. działalności wolontariatu, realizowanych założeń, itp. Uczniowie naszego liceum z kolei opowiadali o ciekawych regionach naszego kraju, osobliwościach miasta i okolic oraz o swoich planach na przyszłość…

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Jesteśmy przekonani, iż tego typu działania aktywizują młodych ludzi, promują postawę aktywności międzynarodowej oraz zwiększają motywację do doskonalenia praktycznej znajomości języka angielskiego jako narzędzia komunikacji we współczesnym świecie

mówią nauczyciele języka angielskiego: Wiesława Grudzień i Dorota Waliszczak, na których zaproszenie przybyli wolontariusze.

Kolejne wizyty Europejskich Gości w szkole są w planach. Dariusz Kaszuba - dyrektor szkoły,  zwraca uwagę na szczególną szansę, jaką jest możliwość bezpośredniego kontaktu z obcokrajowcami i gorąco zachęca młodzież do aktywnego udziału w tych spotkaniach.  

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe