„spoKREWnieni służbą”

„spoKREWnieni służbą”
Świętokrzyscy policjanci włączyli się w II edycję ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”, podczas której kilkudziesięciu mundurowych oddało krew. Przedsięwzięcie ma szczególny charakter, ponieważ zostało objęte patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.

„spoKREWnieni służbą” to ogólnopolska akcja, która została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Ma zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić kolejne osoby do oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących. 

Tegoroczna akcja została zorganizowana w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kiecach, gdzie przedstawiciele wszystkich służb mundurowych oraz pracownicy cywilni od godziny 8:30 oddawali krew. W tzw. „Okraglaku” pracownicy Regionalnego Centrum Krowiasta i Krwiolecznictwa w Kielcach przygotowali kilka stanowisk, gdzie wszyscy chętni mieli możliwość podzielenia się cząstką siebie. Tak też zrobili świętokrzyscy policjanci. Łącznie w tą ogólnopolską akcję włączyło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy m.in. z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, a także Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach.

W trakcie dwuletniej działalności klubu HDK 23 Świętokrzyska Policja, w której jest zrzeszonych ponad 500 funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych łącznie oddano 200 litrów krwi.  

 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe