CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

„spoKREWnieni służbą”

  • 5.03.2018, 09:12 (aktualizacja 09.03.2018 09:59)
„spoKREWnieni służbą”
Podziel się:
Oceń:
Świętokrzyscy policjanci włączyli się w II edycję ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”, podczas której kilkudziesięciu mundurowych oddało krew. Przedsięwzięcie ma szczególny charakter, ponieważ zostało objęte patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.

„spoKREWnieni służbą” to ogólnopolska akcja, która została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Ma zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić kolejne osoby do oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących. 

Tegoroczna akcja została zorganizowana w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kiecach, gdzie przedstawiciele wszystkich służb mundurowych oraz pracownicy cywilni od godziny 8:30 oddawali krew. W tzw. „Okraglaku” pracownicy Regionalnego Centrum Krowiasta i Krwiolecznictwa w Kielcach przygotowali kilka stanowisk, gdzie wszyscy chętni mieli możliwość podzielenia się cząstką siebie. Tak też zrobili świętokrzyscy policjanci. Łącznie w tą ogólnopolską akcję włączyło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy m.in. z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, a także Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach.

W trakcie dwuletniej działalności klubu HDK 23 Świętokrzyska Policja, w której jest zrzeszonych ponad 500 funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych łącznie oddano 200 litrów krwi.  

 

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe