CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Lekcja historii w Broniewskim

  • 2.03.2018, 14:36 (aktualizacja 05.03.2018 12:57)
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Lekcja historii w Broniewskim
Podziel się:
Oceń:
Wystawa  zatytułowana "586 dni stanu wojennego" jako hołd i upamiętnienie dramatu ludzi, jako indywidualne akty sprzeciwu Polaków, pokazująca różnorodność postaw społeczeństwa tym razem trafiła do Liceum Ogolnokształcacego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 W ekspozycji wykorzystano materiały pochodzące ze zbiorów m.in. Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Akt Nowych w Warszawie, Ośrodka Karta oraz zbiorów prywatnych. Autorami wystawy są: Izabela Brzezińska, dr Tomasz Ginter, Sergiusz Kazimierczuk, Jan Olaszek, Paweł Rokicki i Marcin Węgliński.

Ekspozycja wystawy, składającej się z 18 dwustronnych plansz formatu 88 cm x 125 cm, w szkole to zwrócenie uwagi wśród młodego pokolenia na narodową identyfikację i kulturową przynależność. 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe