Ostrowiecki "Promyk" pięknieje

Ostrowiecki "Promyk" pięknieje
W Niepublicznym Specjalnym Przedszkolu Promyk podejmując liczne działania inwestycyjne dyrekcja i pracownicy robią wszystko aby pomóc dzieciom usprawnić ich rozwój.

Pracownia terapii sensorycznej, pracownia rehabilitacyjna, pomieszczenie do zajęć ze zwierzętami, wszystkie sale odpowiednio wyposażone i dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Z dziećmi pracują specjaliści. Sale do integracji sensorycznej przedszkolaki lubią szczególnie. Tu za pomocą różnorodnych, barwnych, urządzeń pobudzane są zmysły najmłodszych.

Terapia ze zwierzętami to kolejna ważna inicjatywa podejmowana w przedszkolu. Lord - terapeuta, podobnie jak koty, kozy czy konie potrafi wywołać u dzieci wiele pozytywnych emocji.

Jarmark Wielkanocny
Jarmark Wielkanocny
Jarmark Wielkanocny

Dla każdego dziecka tworzony jest indywidualny plan terapeutyczny. Odpowiednie urządzenia  razem z pracą specjalistów przynoszą efekty. Dzieci z każdym miesiącem pobytu w placówce robią wyraźne postępy. Co potwierdza pan Piotr, tata Marysi, która do przedszkola uczęszcza od dwóch lat.

Oferta przedszkola jak podkreśla dyrektor placówki będzie się stale poszerzać, taki jest cel "Promyka", ciągłe doskonalenie zajęć i terapii, wszystko dla jeszcze lepszego rozwoju podopiecznych. 

Przedszkole „Promyk” stworzone jest dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz sprzężonym, jak również dzieci z niepełnosprawnością ruchową. 
 

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe