CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Sandomierz: O zabawach 100 lat temu i dawniej

  • 15.02.2018, 21:15 (aktualizacja 15.02.2018 22:48)
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Sandomierz: O zabawach 100 lat temu i dawniej
Podziel się:
Oceń:

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia „Zabawy 100 lat temu i dawniej...”, które poprowadzi Aleksandra Członka – stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 z projektem "Pieśni przekazane - pieśni niezapomniane", wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów muzycznych: Kipikasza oraz Dziadowski Projekt, jedna z realizatorek projektu Mały Kolberg.

Spotkania odbędą się 22-23 lutego br. w godz. 13.00-14.30 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej przy ul. Armii Krajowej 1 w Sandomierzu w ramach akcji „Zima w Mieście 2018”.

Zajęcia mają na celu zapoznać dzieci z dawnymi zabawami taneczno-ruchowymi, dawnymi piosenkami, zwyczajami i tradycjami. Uczestnicy zajęć zostaną wprowadzeni w świat naszych przodków, w którym dowiedzą się o tym, co, kiedy, i w jakim celu dawniej śpiewano, jak się bawiono. Poznają zabawy korowodowe, zapoznają się z tradycyjną muzyką i zwyczajami, także pochodzącymi z naszego regionu.

Zapisy:

Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej
15 644 50 95
opak@esceka.pl

Więcej informacji na temat zajęć pod numerem telefonu: 691 123 451, e-mail: przyspiewka@gmail.com oraz www.facebook.com/events/139559126857248/
Warsztaty odbywają się we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury.
***

W dobie Internetu, komputerów i telewizji dzieci spędzają wiele czasu samotnie, przed ekranami, nie zdając sobie sprawy z tego jak ważna, kształcąca i interesująca jest interakcja z rówieśnikami. Podczas warsztatów będą mogły poznać zabawy, w jakie dawniej się bawiono oraz zintegrować w grupie rówieśniczej.

Warsztaty realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu MAŁY KOLBERG, który „powstał po to, by kształcić postawę uważności na korzenie, tradycję, przekazy dziadków i babć już u najmłodszych dzieci.”

http://www.akademiakolberga.pl/project/malykolberg/

Aleksandra Członka – stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 z projektem "Pieśni przekazane – pieśni niezapomniane" www.facebook.com/przekazane, wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów muzycznych: Kipikasza oraz Dziadowski Projekt, jedna z realizatorek projektu Mały Kolberg.
Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Od kilku lat prowadzi badania terenowe na polskich wsiach, dlatego większość z pieśni, które przekazuje podczas warsztatów, pochodzi z jej zbiorów. Od niedawna specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela, szczególnie lubelskiego oraz lasowiackiego i dawnych zabawach.

POD PATRONATEM LOKALNA.TV

         

 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe