CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Kunów walczy ze smogiem

  • 15.02.2018, 15:18 (aktualizacja 15.02.2018 18:16)
Kunów walczy ze smogiem
Podziel się:
Oceń:

Tu stan powietrza nie jest zadowalający, stąd celem poprawy jakości życia mieszkańców gminy, włodarze Kunowa podejmują licze działania, jednym z nich jest inwestycja w fotowoltaikę. 

Termomodernizacja szkoły podstawowej przeprowadzona zostanie jeszcze w tym roku, już sam remont przyniesie spore oszczędności. Panele fotowoltaiczne zarówno w utrzymaniu szkoły jak i w przyszłości oczyszczalni, przyniosą spore oszczędności dla budżetu gminy.

Panele fotowoltaiczne na Szkole Podstawowej w Kunowie i na budynku nowo powstającej oczyszczalni ścieków, to już pewne. Równocześnie samorząd Kunowa  stara się o dofinansowanie na montaż paneli fotowoltaicznych dla mieszkańców gminy.

Projekt obecnie rozpatrywany jest przez Urząd Marszałkowski jeśli zostanie rozstrzygnięte pozytywnie każdy mieszkaniec gminy Kunów, który wyraził chęć skorzystania z takiego programu otrzyma zwrot kosztów na instalację fotowoltaiczną w wysokości 60 procent.

Termomodernizacja szkoły, budowa oczyszczalni, montaż na tych budynkach paneli fotowoltaicznych, a dodatkowo przebudowa świetlicy i pomieszczeń socjalnych w Kolonii Inwalidzkiej. To trzy główne zadania inwestycyjne Gminy Kunów na ten rok. 

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc z langiewicza
Gosc z langiewicza 25.02.2018, 20:11
Piece niech wymieni nie da sie oddychać na langiewicza mickiewicza i wokół bloku tak spalaja gumiaki!!!!!!

Pozostałe