CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Takiej imprezy jeszcze nie było

  • 15.02.2018, 08:31 (aktualizacja 04.03.2018 01:14)
Takiej imprezy jeszcze nie było
Podziel się:
Oceń:

 22 lutego 2018 roku mija dokładnie X lat od chwili powołania do życia Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA", który działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

W związku z Jubileuszem  w Szwajcarii Bałtowskiej zorganizowany zostanie Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych - Bałtów 2018, podczas którego nastąpi podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w klubach oraz popularyzacja narciarstwa zjazdowego jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Niestety, często się zdarza, że sport osób niepełnosprawnych traktuje się "po macoszemu", a w Świętokrzyskim Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych mogą brać udział tylko zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów.  Niedopuszczalne jest, żeby na zawody przyjechali zawodnicy, bez wcześniejszego przygotowania. Trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko np. będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie.

- mówi Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

 

W czasie Mityngu w narciarstwie zjazdowym planowana jest rywalizacja zawodników w konkurencji  slalom gigant, który będzie się składał z dwóch przejazdów, a  wynik końcowy, to łączny czas obu przejazdów. Zawodnicy będą rywalizowali na dwóch poziomach umiejętności narciarskich: zaawansowanym i  średnio-zaawansowanym.

 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe