3 gminy ze Świętokrzyskiego przystąpiły do programu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”

  • 29.01.2018, 12:46 (aktualizacja 18.02.2018 23:09)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
3 gminy ze Świętokrzyskiego przystąpiły do programu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”
Podziel się:
Oceń:

24 szkoły i 3 gminy ze Świętokrzyskiego zgłosiły się do kampanii ekologicznej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, prowadzonej przez Fundację PGNiG im. I. Łukasiewicza. W kolejnym etapie powalczą o atrakcyjne nagrody, a ich końcowy sukces zależy m.in. od stopnia zaangażowania mieszkańców całego regionu. Stawką jest nowoczesne wyposażenie do pracowni przyrodniczych, a także edukacyjne place zabaw.

Dla wszystkich szkół, które zgłosiły się do programu, Fundacja PGNiG im. I. Łukasiewicza przygotowała tak zwane ANTYSMOGBOXY, czyli specjalne zestawy edukacyjne, zawierające scenariusze lekcji oraz pomysły na doświadczenia i eksperymenty naukowe dla klas I–III. Na ich podstawie do 27 kwietnia nauczyciele przeprowadzą serię pięciu lekcji ekologicznych, poświęconych zanieczyszczeniom powietrza i sposobom na walkę z nimi. Następnie organizatorzy wybiorą autorów najlepszych i najbardziej kreatywnych lekcji z trzech szkół. Każda ze zwycięskich placówek edukacyjnych otrzyma warte 30 000 złotych nowoczesne wyposażenie dla pracowni przyrodniczych. 

Bardzo się cieszymy, że nasz program spotkał się z tak dużym zainteresowaniem zarówno wśród szkół, jak i gmin. Jakość powietrza w Polsce jest realnym problemem, a jednym z głównych sposobów na walkę z tym niekorzystnym zjawiskiem jest ciągła edukacja i budowa świadomości ekologicznej

powiedział Łukasz Kroplewski, Wiceprezes PGNiG SA. 

Oprócz serii lekcji edukacyjnych, w wybranej świętokrzyskiej szkole pojawi się Radek Brzózka, ambasador programu „Powietrze bez śmieci”. Prezenter telewizyjny i popularyzator nauki weźmie udział w lekcji pokazowej, podczas której wspólnie z dziećmi i nauczycielami przeprowadzi eksperymenty naukowe, związane z zanieczyszczeniami powietrza. 

Chcemy, aby już od najmłodszych lat dzieci dowiadywały się jak dbać o środowisko naturalne i przekazywały tę wiedzę swoim rodzicom. Tylko wspólnie możemy sprawić, że w przyszłości będziemy oddychać czystszym powietrzem

podkreśla Zbigniew Kajdanowski, Prezes Fundacji PGNiG.

Każda z 24 świętokrzyskiej gmin, które zgłosiły się do programu, powalczy o atrakcyjną nagrodę, czyli możliwość wybudowania Naukowej Stacji Zabaw PGNiG o wartości około 100 tysięcy złotych, która zostanie sfinansowana przez organizatorów programu. Do wygrania jest 5 tego typu placów zabaw, a o wyborze gmin zadecyduje głosowanie internautów. Aby wesprzeć swoją gminę, wystarczy wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl. Do oddania głosu niezbędne będzie zapoznanie się z przygotowanym materiałem edukacyjnym o zanieczyszczeniach powietrza i udzielenie odpowiedzi na proste pytanie ekologiczne. Aby wyrównać szanse wszystkich gmin, w głosowaniu zwyciężą te, które otrzymają największą liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców. Głosowanie potrwa do 28 lutego, a ostatnią zwycięską gminę poznamy 2 marca. 

 

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe