Aktywni seniorzy ruszyli w tany

Aktywni seniorzy ruszyli w tany

Szybka teoria i od razu praktyka. Na początek blues.

Ponad 200 seniorów, mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego wzięło udział w pierwszych zajęciach tanecznych w ramach akcji „Aktywny Senior". To inicjatywa władz miasta celem wyciągnięcia seniorów z domu i zachęcenia ich do aktywności fizycznej. Bezpłatne zajęcia ruchowe odbywać będą się raz w tygodniu, w środę w godzinach od 16.00 do 18.00.  W styczniu seniorzy uczyć będą się tańca, którego instruktor ma co do uczestników zajęć poważne plany.

Wysoka frekwencja na pierwszych zajęciach, to dowód, że ta forma aktywności fizycznej seniorom odpowiada. 

Za panami, których na zajęciach było zdecydowanie mniej niż pań przemawiały przede wszystkim zdrowotne korzyści tańca. 

I tak, seniorzy tanecznym krokiem wkroczyli w Nowy Rok. Tańczyć podobnie jak śpiewać, każdy może, nie liczy się wiek, nie liczą się predyspozycje. 

Jak widać wystarczyła chwila i seniorzy znając krok podstawowy bluesa, poczuli go całym swoim ciałem.

Obecny na pierwszych zajęciach w ramach akcji „Aktywny Senior" prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński już zapowiedział, że po zakończeniu kursu tańca, na seniorów czekać będą inne równie ciekawe propozycje aktywności fizycznej. 
 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
halal
halal 15.01.2018, 12:15
to już nie jest dbanie o rozwój miasta, to kupowanie głosów tcyh, którzy jeszcze w tym mieście zostali bo nie mają wyjścia..co z tego będzie mieć gospoarka, rozwój miasta, inwestycję, a co tam, ważne, zeby potencalne głosy potańczyły jak im zagramy..Dance My puppets!
gość
gość 13.01.2018, 10:54
Brawo za pomysły Panie Prezydencie !!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe