CKZiU potwierdza kwalifikacje zawodowe

CKZiU potwierdza kwalifikacje zawodowe
Uczniowie CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozpoczęli cykl egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w wybranych kierunkach. 

Do egzaminów podeszli też uczestnicy kursów zawodowych, kursy dotyczyły m.in. pozyskania kwailfikacji umożliwiających korzystania z obrabiarek skrawających. Łącznie egzamin napisze ok. 130 osób. Zmagać będą się nie tylko z teorią ale też z praktyką.
Zdawalność egzaminów zawodowych z roku na rok jest co raz wyższa. W CKZiU egzamin praktyczny zdaje ok 98% uczniów, teoretyczny 70-80%.  Uczniowie sumiennie podchodzą do egzaminów, wierząc, że z pozytywnym wynikiem łatwiej będzie znaleźć im prace. 
Młodzi ludzie wyrażają też chęć dalszego dokształcania się w swoich zawodach. Dodatkowe kursy i szkolenia to zawsze wartość dodana w poszukiwaniu pracy.
Zainteresowanie szkolnictwem zawodowym w powiecie ostrowieckim każdego roku rośnie.

Bartek Gębusia
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe