Wkrótce wznowią budowę Rawki

Wkrótce wznowią budowę Rawki

250 tysięcy złotych za baseny, 2,5 tysiąca złotych za plac zabaw. Taką opłatę legalizacyjną na Gminę Ostrowiec nałożył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostrowcu Świętokrzyskim, w związku ze stwierdzeniem w lipcu ubiegłego roku samowoli budowlanej przy realizacji zadania "Rawka od nowa". 

Gmina Ostrowiec o umorzenie opłaty legalizacyjnej  zwracała się do wojewody świętokrzyskiego. Wniosek został odrzucony, powód dobra sytuacji finansowa gminy.

29 grudnia opłata została uregulowana. Jak podkreśla wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak gmina z tego tytułu nie poniosła żadnej szkody.

Teraz wykonawca zadania czeka na decyzję umożliwiajacą kontynuację prac przy budowie basenów.

Prace prawdopodonie rozpoczną się wiosną tego roku. Do zrobienia zostało już niewiele. Plac zabaw jest w pełni ukończony, pozostaje ukończenie basenu głównego i basenu dla dzieci, a to kwestia jedynie około 10 dni.
Nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku rozpoczną się też prace w ramach II etapu budowy otwartych basenów na Rawszczyźnie, wykonawca tego zadania już został wyłoniony.
Otwarcie pierwszego etapu projektu Rawka od Nowa planowane jest na czerwiec tego roku.

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe