Polibusem na Politechnikę

  • 11.01.2018, 13:09 (aktualizacja 04.03.2018 08:42)
Polibusem na Politechnikę
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, znanej  na ostrowieckim rynku edukacyjnym „Samochodówki”,  wzięli udział  w organizowanej przez Politechnikę Świętokrzyską akcji „POLIBUSEM  NA POLITECHNIKĘ”. 

Młodzież trzech klas technikalnych w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz technik mechanik pojechała do Kielc  specjalnym autokarem - laboratorium  na kółkach, wyposażonym w nowoczesną aparaturę do badań bezpieczeństwa w transporcie. 
Na uczelni uczniowie klas czwartych, trzecich i drugich wzięli udział w warsztatach pokazowych organizowanych dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli 
w pokazowych ćwiczeniach w Laboratorium Komputerowych Pomiarów Wielkości Geometrycznych, Laboratorium Fotogrametrii i Teledetekcji, Laboratorium Mechatroniki, Automatyki i Robotyki, Laboratorium Samochodów i Ciągników. 


Każdy wydział prezentował to, co ma najlepsze, a młodzież CKZiU chętnie angażowała się w wykonywanie zadań, sprawdzając między innymi swoje siły 
za kierownicą dynamicznego symulatora jazdy samochodem. Dużym powodzeniem cieszyła się też rola operatora łazika marsjańskiego.   
W laboratoriach, w pracowniach doświadczalnych i komputerowych Politechniki Świętokrzyskiej przyszli adepci zawodów mechanicznych, potencjalni studenci uczelni, mogli zapoznać się z wysokiej kasy sprzętem technicznym, najnowszą aparaturą naukową oraz ofertę edukacyjną. Warsztaty były też doskonałą okazją, by młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mogła zdobyć nowe doświadczenia zawodowe. 

Organizatorem wyjazdu była p. Urszula Jop - nauczyciel przedmiotów zawodowych, kierownik szkolenia praktycznego.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe