Ostrowieckie szkoły wysoko w rankingach

  • 10.01.2018, 14:40 (aktualizacja 04.03.2018 08:43)
Ostrowieckie szkoły wysoko w rankingach
Podziel się:
Oceń:
Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza pnie się w górę. W tym roku zajęło 216 miejsce w kraju i 4 w województwie świętokrzyskim wśród najlepszych liceów wg rankingu portalu edukacyjnego Perspektywy. Ostrowiecki "THM" w rankingu krajowym uplasował się na 98 miejscu.

Zgodnie z postanowieniem kapituły rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów.  Sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Wśród laureatów olimpiad znalazła się m.in. Małgosia Garbacka, która sprawdziła swoje wiadomości z kompetencji cyfrowych. Rankingi często pomagają gimnazjalistom w wyborze liceów z jednego z takich notowań skorzystał Mateusz Sitarski obecnie uczeń "Chreptusa". Czwarte miejsce "Chreptowicza"  w województwie motywuje uczniów i nauczycieli do dalszej pracy i zachęcają do rywalizacji aby notowania w kolejnych latach były wyższe. Kapituła XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników miesięcznika "Perspektywy" zadecydowała o tym, że wśród techników bezkompromisowo na 1 miejscu w województwie świętokrzyskim znalazł się Zespół Szkół nr 3, który podium zajmuje już od kilku lat z rzędu. Ostrowiecki "THM" w rankingu krajowym uplasował się na 98 miejscu.
Tu podobnie jak w "Chreptusie"  na sukcesy w szkole pracuje dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie,  Ci z ostatnich klas wszystkie siły obecnie skupiają na przygotowaniach do matury. Młodzież ma sprecyzowane plany, na dalszą drogę edukacji w większości wybierają kierunki techniczne. 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe