Dzienny Dom Senior+ w Kunowie

Dzienny Dom Senior+ w Kunowie

To była krótka droga, od pomysłu do realizacji. W Kunowie zagospodarowanie wolnego czasu seniorom w minionym roku stało się jednym z priorytetów. Po podjęciu odpowiednich działań dziś mieszkańcy Kunowa mogą cieszyć się Dziennym Domem Senior +. Placówka skierowana jest do osob powyżej 60 roku życia, które wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych. Dom powstał dzięki wsparciu w ramach rządowego Programu "Senior" +. 

Gmina na realizację tego zadania otrzymała 170 tysięcy złotych, całość inwestycji to 200 tysięcy. Za te środki udało się wyremontować i wyposażyć w niezbędny sprzęt placówkę. Do dyspozycji seniorów jest m.in. pomieszczenie klubowe, w którym znajdują się komputery z dostępem do internetu, pokój do odpoczynku, czy pomieszczenie do utrzymania aktywności ruchowej. 

Placówka funkcjonuje niespełna dwa tygodnie, a już skradła serca seniorom.

Pracownicy dziennego domu jego podopiecznym zapewniają opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitację, posiłek, czy różnego rodzaju rozrywki. Służą wsparciem również poza placówką. 

Dzienny Dom Senior + otwarty jest w godzinach od 8.00 do 16.00 są jeszcze wolne miejsca. Docelowo obiekt przeznaczony jest dla 20 seniorów, którzy za pobyt w placówce ponoszą dzienną opłatę w wysokości 10 złotych. W tym roku Gmina Kunów stara się o pozyskanie kolejnych funduszy z Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, tym razem z przeznaczeniem na pomoc w utrzymaniu Dziennego Domu Senior +.

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe