Dzienny Dom Senior+ w Kunowie

  • 10.01.2018, 13:07 (aktualizacja 10.01.2018 18:28)
Dzienny Dom Senior+ w Kunowie
Podziel się:
Oceń:

To była krótka droga, od pomysłu do realizacji. W Kunowie zagospodarowanie wolnego czasu seniorom w minionym roku stało się jednym z priorytetów. Po podjęciu odpowiednich działań dziś mieszkańcy Kunowa mogą cieszyć się Dziennym Domem Senior +. Placówka skierowana jest do osob powyżej 60 roku życia, które wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych. Dom powstał dzięki wsparciu w ramach rządowego Programu "Senior" +. 

Gmina na realizację tego zadania otrzymała 170 tysięcy złotych, całość inwestycji to 200 tysięcy. Za te środki udało się wyremontować i wyposażyć w niezbędny sprzęt placówkę. Do dyspozycji seniorów jest m.in. pomieszczenie klubowe, w którym znajdują się komputery z dostępem do internetu, pokój do odpoczynku, czy pomieszczenie do utrzymania aktywności ruchowej. 

Placówka funkcjonuje niespełna dwa tygodnie, a już skradła serca seniorom.

Pracownicy dziennego domu jego podopiecznym zapewniają opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitację, posiłek, czy różnego rodzaju rozrywki. Służą wsparciem również poza placówką. 

Dzienny Dom Senior + otwarty jest w godzinach od 8.00 do 16.00 są jeszcze wolne miejsca. Docelowo obiekt przeznaczony jest dla 20 seniorów, którzy za pobyt w placówce ponoszą dzienną opłatę w wysokości 10 złotych. W tym roku Gmina Kunów stara się o pozyskanie kolejnych funduszy z Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, tym razem z przeznaczeniem na pomoc w utrzymaniu Dziennego Domu Senior +.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe