Sprzęt sportowy dla Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom”

  • 10.01.2018, 12:22 (aktualizacja 10.01.2018 12:28)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Sprzęt sportowy dla Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom”
Podziel się:
Oceń:

W ramach akcji „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka” podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymali sprzęt do ćwiczeń o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych. Program realizowany jest przez Fundację OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj”, która w ten sposób  pomagać dzieciom i młodzieży odkrywać ich pasję do sportu. 

Fundacja OSHEE przygotowała świąteczną niespodziankę podopiecznym z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Ostrowcu Świętokrzyskim. 28 grudnia, podczas uroczystego przekazania, wychowankom został wręczony sprzęt sportowy wart ponad 10 tysięcy złotych, samodzielnie wybrany przez placówkę. Do dzieci i młodzieży trafiły między innymi piłki, łyżworolki, bidony, deskorolki, odzież oraz obuwie sportowe - czyli wszystko to, co może im pomóc zaszczepić w nich miłość do sportu.

- „Wszyscy wiemy, że sport kształtuje nie tylko mięśnie, ale także charakter człowieka. Uczy współpracy, hartu ducha, pokazuje, że jeśli ze sobą rywalizujemy to możemy to robić uczciwie, w duchu fair play. Niestety nasze dzieci nie zawsze miały możliwość aktywnie spędzać czas, bo brakowało nam odpowiedniego sprzętu. Teraz, dzięki Fundacji OSHEE, wszystko się zmieni i jesteśmy za to bardzo wdzięczni 

 – opowiada s. Elżbieta Kot, Dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Akcja „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka” powstała, by wspierać dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które chciałyby aktywnie spędzać czas, a nie zawsze mają ku temu możliwość. W ramach programu, Fundacja planuje co kwartał wyposażać kolejne ośrodki w sprzęt do ćwiczeń, popularyzując tym samym ideę sportu. Specjalnie powołana komisja, składająca się z członków Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj”, wyłania placówki, które otrzymają sprzęt sportowy, szczególnie chętnie pomagając ośrodkom zlokalizowanym w mniejszych miejscowościach, które nie mogłyby liczyć na dotacje od innych podmiotów, ze względu na lokalizację z dala od dużych ośrodków komercyjnych. Wartość wsparcia, udzielonego wybranym placówkom, uzależniona jest od ich lokalizacji, zapotrzebowania, wynikającego m.in. z rodzaju prowadzonej działalności i liczby dzieci, które znajdują się pod ich opieką. Dotychczas Fundacja OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” w ramach akcji przekazała sprzęt sportowy o łącznej wartości ponad 38 tysięcy złotych, który trafił do  Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku, Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Nienadowej oraz Pogotowia Opiekuńczego „Opoka” w Wasilkowie. 

OSHEE od dawna wspomaga i tworzy programy, służące wsparciu osób potrzebujących. We wcześniejszych latach marka wspierała m.in. akcję SZLACHETNA PACZKA, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna. Aktualnie jest partnerem Fundacji Fabryka Marzeń.  Jako jedna z nielicznych firm, OSHEE wprowadziło na rynek dedykowane produkty, ze sprzedaży których 5% zysków przekazywane jest organizacjom non-profit. Wśród nich znajduje się m.in. izotonik o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji OSHEE. Klienci, kupując ten produkt, przyłączają się do inicjatywy OSHEE i wspomagają program wyposażania domów dziecka w sprzęt sportowy. 

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe