„Samochodówka” na podium wiedzy Nnormalizacyjnej

  • 10.01.2018, 10:52 (aktualizacja 04.03.2018 08:45)
 „Samochodówka” na podium wiedzy Nnormalizacyjnej
Podziel się:
Oceń:
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej odbył się 15 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży  z województwa świętokrzyskiego zagadnień związanych z normalizacją. 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, popularną na ostrowieckim rynku oświatowym „Samochodówkę”, w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej reprezentowali: Emil Zelga klasa III T4a, Damian Loranty klasa II T4a - zawód technik pojazdów samochodowych oraz Jakub Hamerski klasa I me szkoła branżowa I stopnia zawód mechanik kierowca. W eliminacjach szkolnych zdobyli oni największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Uczestnicy szczebla wojewódzkiego  zmagali się z testem opracowanym przez Polski Komitet Normalizacji w Warszawie.
W finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej uczniowie CKZiU zajęli III miejsce drużynowo, a indywidualnie wyróżnienie otrzymał Damian Loranty. Opiekę merytoryczną na laureatami konkursu sprawowała p. mgr inż. Anna Mirkiewicz – Antoń. Jako członek jury czuwała też nad jego prawidłowym przebiegiem. 
Po zakończeniu konkursu młodzież uczestniczyła w ciekawym wykładzie na temat rozwoju normalizacji i jej znaczenia w życiu codziennym „Porządkowanie świata - czyli fascynująca historia normalizacji" wygłoszonym przez dra Zygmunta Niechodę, doradcę Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie.

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Dumy z laureatów konkursu nie krył dyrektor szkoły mgr Marcin Sitarz:

-Cieszy mnie jako dyrektora kolejny sukces uczniów, a tym samym nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Poprzez udział w konkursie młodzi ludzie mieli możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu normalizacji i działalności PKN. Młodzież kształcąca się u nas w technikum, szkole branżowej I stopnia czy zasadniczej szkole zawodowej  o różnych profilach rozwija swoją wiedzę z zakresu normalizacji od pierwszej klasy, bo w ten sposób przygotuje się do właściwego traktowania treści norm, odczytywania i interpretowania ich zapisów. Jesteśmy szkołą techniczną, dlatego nasi absolwenci wchodząc na rynek pracy mają szeroki kontakt z normalizacją w przedsiębiorstwach i różnego rodzaju instytucjach.  

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe