„Samochodówka” na podium wiedzy Nnormalizacyjnej

 „Samochodówka” na podium wiedzy Nnormalizacyjnej
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej odbył się 15 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży  z województwa świętokrzyskiego zagadnień związanych z normalizacją. 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, popularną na ostrowieckim rynku oświatowym „Samochodówkę”, w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej reprezentowali: Emil Zelga klasa III T4a, Damian Loranty klasa II T4a - zawód technik pojazdów samochodowych oraz Jakub Hamerski klasa I me szkoła branżowa I stopnia zawód mechanik kierowca. W eliminacjach szkolnych zdobyli oni największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Uczestnicy szczebla wojewódzkiego  zmagali się z testem opracowanym przez Polski Komitet Normalizacji w Warszawie.
W finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej uczniowie CKZiU zajęli III miejsce drużynowo, a indywidualnie wyróżnienie otrzymał Damian Loranty. Opiekę merytoryczną na laureatami konkursu sprawowała p. mgr inż. Anna Mirkiewicz – Antoń. Jako członek jury czuwała też nad jego prawidłowym przebiegiem. 
Po zakończeniu konkursu młodzież uczestniczyła w ciekawym wykładzie na temat rozwoju normalizacji i jej znaczenia w życiu codziennym „Porządkowanie świata - czyli fascynująca historia normalizacji" wygłoszonym przez dra Zygmunta Niechodę, doradcę Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Warszawie.

Dumy z laureatów konkursu nie krył dyrektor szkoły mgr Marcin Sitarz:

-Cieszy mnie jako dyrektora kolejny sukces uczniów, a tym samym nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Poprzez udział w konkursie młodzi ludzie mieli możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu normalizacji i działalności PKN. Młodzież kształcąca się u nas w technikum, szkole branżowej I stopnia czy zasadniczej szkole zawodowej  o różnych profilach rozwija swoją wiedzę z zakresu normalizacji od pierwszej klasy, bo w ten sposób przygotuje się do właściwego traktowania treści norm, odczytywania i interpretowania ich zapisów. Jesteśmy szkołą techniczną, dlatego nasi absolwenci wchodząc na rynek pracy mają szeroki kontakt z normalizacją w przedsiębiorstwach i różnego rodzaju instytucjach.  

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe