Wojsko wkracza do Ostrowca Świętokrzyskiego

Wojsko wkracza do Ostrowca Świętokrzyskiego

Ministerstwo Obrony Narodowej przystąpiło do  kolejnego, już 3 etapu formowania w Polsce Wojsk Obrony Terytorialnej. Tym razem prace nad stworzeniem oddziałów obejmują województwo pomorskie, łódzkie i świętokrzyskie. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

W województwie świętokrzyskim powstanie X Świętokrzyska Brygada.
Dowództwo brygady mieścić będzie się w Kielcach - jako stolicy województwa. Ponadto w świętokrzyskim utworzone zostaną dwa bataliony piechoty wojsk obrony terytorialnej. Miejscem pierwszego z nich ponownie stają się Kielce, drugi batalion powstanie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Batalion zlokalizowany będzie , w budynku dawnej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego , obiekt spełnia  wymagane standardy, przed laty wykorzystywany był właśnie na koszary wojskowe, teraz jednak  konieczna będzie jego modernizacja pod potrzeby batalionu.  Tym zajmie się już dowództwo wojsk obrony terytorialnej.

Jak podkreśla starosta Zbigniew Duda utworzenie batalionu w Ostrowcu Świętokrzyskim przełoży się też na stronę gospodarczą miasta. A to za sprawą osób, które do Ostrowca przyjadą i zamieszkają. W skład batalionu wejdą żołnierze zawodowi, będzie ich około 70-ciu, oraz ochotnicy wojsk obrony terytorialnej, którzy regularnie odbywać będą ćwiczenia,  w cyklicznych szkoleniach ma brać udział do 800 osób.

Na dowódcę  X Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej mianowano  pułkownika Artura Barańskiego, który obowiązki obejmie 15 stycznia. To absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej w Poznaniu.

Pierwszym zadaniem pułkownika będzie utworzenie dowództw brygad oraz pierwszych batalionów lekkiej piechoty, tak aby na przełomie 2018 i 2019 roku mogły rozpocząć się szkolenia ochotników.Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych, to nieregularna armia, która będzie wspomagać wojsko w sytuacjach kryzysowych, klęskach żywiołowych czy w pozyskiwaniu informacji.

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 16.01.2018, 08:21
Bardzo dobra wiadomość. Wreszcie jakiś konkret dla tego grajdołu
gość
gość 15.01.2018, 17:06
"....- Wiemy, że sztab brygady będzie w Kielcach. Aktualnie procedowana jest sprawa nowych koszar na ulicy Mielczarskiego, ale nie zapadły jeszcze żadne decyzje dotyczące ilości oraz siedzib poszczególnych batalionów - dodaje płk. Artur Barański.... tak powiedział podczas rozmowy z Rusieckim publicznie w Kielcach! Więc o jakiej pewnej lokalizacji mówimy w O-wcu! to jak zwykle chwalenie się, tym co jeszcze nie zostało zaklepane...
kpr. LWP
kpr. LWP 11.01.2018, 12:12
kiedyś były to koszary OTK dziś WOT - czyżby PRL wracała na dobre ?
wstyd
wstyd 10.01.2018, 18:17
nawet seniorzy nie sa tak naiwni żeby się na to nabierać!
.
. 10.01.2018, 16:40
Osobistym sukcesem, to powinno być posprzątanie z tego syfu, naszej nowej "reprezentacyjnej" ul polnej. Została zrobiona (niepotrzebnie), i pozostawiona sama sobie. A jest juz taki kibel na niej,że głowa boli.
gość
gość 10.01.2018, 12:01
a ile jeszcze etapów przed nimi...
wasedrftgy***ik
wasedrftgy***ik 10.01.2018, 07:21
,,osobisty sukces" , ,, to wielka chwila, to chwila historyczna", żeby ,, nasze miasto i w sumie również powiat się rozwijało"..... Ehhhhhh
drftgy***i
drftgy***i 10.01.2018, 07:10
Proszę........ jakie wojsko???
kama
kama 11.01.2018, 10:05
Przecież to nie jest wojsko , Panie starosto weż się Pan za pracę na rzecz starostwa a nie jakieś niepotrzebne rzeczy robić . Nie dość że tiry tam stoją w kolejce do celsy to jeszcze dodać kolejne problemy

Pozostałe