Nowi policjanci w garnizonie świętokrzyskim

  • 8.01.2018, 12:21 (aktualizacja 08.01.2018 12:32)
  • KWP Kielce
Nowi policjanci w garnizonie świętokrzyskim Świętokrzyska Policja

Kilka dni przed końcem 2017 roku zostało przyjętych 69 nowych policjantów. Funkcjonariusze po kilkudniowym szkoleniu złożyli ślubowanie w obecności kierownictwa garnizonu świętokrzyskiego oraz swoich najbliższych. Słowa roty powtórzyło 10 kobiet i 59 mężczyzn. Już niebawem adepci trafią do jednej ze szkół Policji, gdzie podczas sześciomiesięcznego szkolenia poznają tajniki policyjnej służby. Po jego zakończeniu czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach. Wszystkie te etapy pozwolą na odpowiednie przygotowanie do służby na ulicy i stawienie czoła wyzwaniom. W wielu momentach będą spotykać się z sytuacja, kiedy trzeba będzie podać pomocną dłoń potrzebującym nie zważając na siebie. Przez pierwsze lata swojej służby ci policjanci będą czerpać z doświadczeń starszych kolegów i koleżanek, natomiast w przyszłości to oni będą dzielić się swoją wiedzą z nowo przyjętym funkcjonariuszami.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Uroczystość odbyła się w sali odpraw Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” w obecności m.in. szefa świętokrzyskich funkcjonariuszy insp. Dariusza Augustyniaka wraz z zastępcami, Wicewojewody Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Kapelana Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Kielcach ks. ppłk Grzegorza Kamińskiego.    

KWP Kielce

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe