Szpital bez lekarzy?

Szpital bez lekarzy?

Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak większość szpitali w Polsce zmaga się z brakami kadrowymi. Sytuacja na początek 2018 roku jest trudna, ale stabilna zapewnia dyrekcja lecznicy.

Na chwilę obecną opieka dopołudniowa jest zabezpieczona, inaczej wygląda zapewnienie dyżurów. A to za sprawą niepodpisania przez 31 lekarzy z ostrowieckiego szpitala klauzuli opt-out. Czyli zgody na pracę w wymiarze przekraczającym  48 godzin tygodniowo. Po dotychczasowych negocjacjach dyrekcji z lekarzami udało się zabezpieczyć dyżury na razie do 15 stycznia.

Sytuacja dotyczy 6 oddziałów: neurologii, chirurgii, kardiologii, pulmonologii, oddziału noworodków oraz ginekologii i położnictwa -tu z całej 10-cio osobowej obsady lekarzy, 9 nie wyraziło zgody na dodatkowe dyżury, a na tym oddziale obligatoryjnie dyżur pełnić musi aż dwóch lekarzy. 

Na początek przyszłego tygodnia zaplanowano kolejne rozmowy pomiędzy lekarzami, a dyrekcją szpitala, kolejne próby wypracowania kompromisu.

Lekarze są otwarci na negocjacje, wierząc, że kolejne, konkretne rozmowy ustabilizuje sytuację w szpitalu. 

 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe