Bursa ma 15 lat

  • 6.12.2017, 12:15 (aktualizacja 06.12.2017 16:44)
  • Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Bursa ma 15 lat
Podziel się:
Oceń:

Bursa szkolna zapewnia swoim wychowankom pobyt, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę, zapewnia wszechstronny rozwój zainteresowań uczniów. I tak już od 15 lat. Podwaliny placówki stworzył i nadał jej obecny charakter Ryszard Stefankiewicz - długoletni dyrektor bursy, który podczas jubileuszu przypomniał początki instytucji. Obecnie pełniącą obowiązki dyrektor placówki jest Katarzyna Jedlikowska, która jak mówi sprawowanie pieczy nad bursą to dla niej sama przyjemność, a w swoich założeniach chce kontynuować misję poprzedniego dyrektora, która przez 15 lat sprawdzała się. Słowa dyrektor placówki potwierdzają obecni wychowankowie bursy. Zajęcia kulinarne, sportowe, czy uczestnictwo w kółku teatralnym to tylko mała część zajęć, w których mogą uczestniczyć uczniowie.

Na jubileuszu 15 - lecia Bursy Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim obecni byli m.in. mieszkańcy bursy, teraźniejsi i emerytowani pracownicy, rodzice i absolwenci placówki. Wśród nich Aleksandra i Weronika - siostry, które myślami do bursy chętnie i często wracają, bo jak mówią, to dzięki zajęciom śpiewu, w których w placówce uczestniczyły, dziś śpiewem zajmują się zawodowo. Bursa szkolna to jednostka powiatu ostrowieckiego, przez który oceniana jest wysoko.

Obecny rok szkolny, zaaowocował w pewne zmiany jeśli chodzi o funkcjonowanie bursy szkolnej. Jedno z pięter budynku przeznaczone zostało dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Co ważne współpraca pomiędzy dwoma instytucjami układa się bardzo dobrze. A bursa szkolny wraz z jubileuszem snuje kolejne plany rozwoju.

Obecnie z bursy szkolnej korzysta 101 osób.

 

autor: Karolina Kamińska

Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe