Józef Piłsudski na pomnikach

  • 5.12.2017, 15:28 (aktualizacja 05.12.2017 20:09)
  • Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Józef Piłsudski na pomnikach

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, we współpracy z Muzeum Historii Kielc w Kielcach, zorganizowało wystawę „Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczypospolitej”. Jest to kolejna już wystawa przygotowana przez ostrowieckie muzeum dla upamiętnienia 150. rocznicy urodzin Marszałka, który przyszedł na świat 5 grudnia 1867 roku w Zułowie pod Wilnem.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Wystawę uzupełniły wybrane publikacje dotyczące osoby Marszałka, ikonografia poświęcona ostrowieckiemu pomnikowi Józefa Piłsudskiego (wg projektu Jana Ogórkiewicza, odsłoniętemu 13 listopada 1932 r., rozebranemu w 1949 r. pod pretekstem prac modernizujących sieć wodociągów miejskich), oryginalna plakieta z przedwojennego pomnika, wmurowana i odsłonięta po śmierci Marszałka w 1935 r. (obecnie w zbiorach Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim) oraz fotografie autorstwa Aleksandra Salija z 11 listopada 1993 r. (wykonane podczas uroczystego odsłonięcia zrekonstruowanego pomnika Józefa Piłsudskiego).

Wernisaż odbyłsię w niedzielę 3 grudnia br. o godz. 16.00 w Pałacu Wielopolskich (wstęp bezpłatny), wystawa „Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczypospolitej” będzie eksponowana do 31 stycznia 2018 r.

*REKLAMA*

 

Muzeum w Częstocicach zaprasza na kolejną wystawę:


 

Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe