Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda

Koniec problemu nietrzeźwych pacjentów?

  • 4.12.2017, 13:27 (aktualizacja 04.12.2017 21:40)
  • Lokalna.TV Ostrowiec - źródło dobrych informacji
Koniec problemu nietrzeźwych pacjentów?
Podziel się:
Oceń:

Szpitalny Oddział Ratunkowy miejsce, w którym chorzy czekają na przyjęcie i pierwszą wstępną diagnozę, miejsce oblegane, niestety w Ostrowcu Świętokrzyskim w dużej mierze przez pijanych, awanturujących się pacjentów. Taki stan rzeczy istnieje od kilku lat, to konsekwencja zamknięcia w mieście izby wytrzeźwień. Pijany pacjent często stwarza niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale też dla innych chorych oraz personelu medycznego, w Ostrowcu na SOR-ze odnotowywanych jest wiele przypadków groźnych zdarzeń z udziałem pijanych osób. Teraz z tą sytuacją postanowili się zmierzyć ostrowieccy samorządowcy i parlamentarzyści.

Robert Martynowski kandydat do Rady Powiatu Ostrowickiego
Robert Martynowski kandydat do Rady Powiatu Ostrowickiego
Robert Martynowski kandydat do Rady Powiatu Ostrowickiego

Chodzi o budowę ośrodka terapii uzależnień i dochodzenia do trzeźwości przy Ostrowieckim Szpitalu.

Na ten cel Państwo przekaże 800-set tysięcy złotych, dotacja ta możliwa jest dzięki złożeniu przez posła Andrzeja Kryja, w porozumieniu z senatorem Jarosławem Rusieckim i starostą Zbigniewem Dudą poprawek do Budżetu Państwa na rok 2018, uwzględniających właśnie to zadanie. 

Potrzeba rozwiązania problemu osób nietrzeźwych, które dezorganizują pracę w ostrowieckim szpitalu jest ogromna. Planowany ośrodek zapewniłby jednoczesne miejsce pobytu dla 35 osób, z podziałem na mężczyzn i kobiety, młodocianych oraz osoby najbardziej awanturujące się. Całkowity koszt budowy takiego obiektu wstępnie szacowany jest na kwotę miliona złotych, dochodzi też kwestia jego utrzymania, tu pomysłodawcy inicjatywy liczą na wsparcie włodzarzy gmin powiatu ostrowieckiego.

Rozmowy o współpracy z przedstawicielami poszczególnych gmin mają się odbyć niezwłocznie. To od nich w dużej mierze zależeć będzie funkcjonowanie ośrodka.

Poprawka do budżetu państwa, która zawiera dofinansowanie dla ostrowieckiego szpitala już została przyjęta przez klub PiS. Teraz zarówno na plenarnym posiedzeniu sejmu jak i senatu musi odbyć się debata nad budżetem Państwa. 

Budowa ośrodka terapii uzależnień i dochodzenia do trzeźwości w Ostrowieckim Szpitalu może rozpocząć się już wiosną przyszłego roku.

 

WIADOMOŚCI Z POWIATU OSTROWIECKIEGO:
Lokalna.TV Ostrowiec - źródło dobrych informacji
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
widz
widz 8.12.2017, 10:08
zostali przekupieni obietnicami forsy z budżetu państwa w zamian za zgodę na odwołanie Szydło! tak się kupuje głosy nawet swoich ludzi a mami resztę. A nie jest pewne, czy ta forsa zostanie ujęta w budżecie państwa, bo nowy premier może inaczej zarządzić! i zostaną w ręką w ...
ostrowoak
ostrowoak 7.12.2017, 19:50
A to cała prawda o tych pieniądzach -jeszcze nie przyznanych a już wydanych !!!! -"Ważną obietnicę dostały także struktury okręgowe partii. „Mogą do drugiego czytania projektu budżetu zgłosić lokalne poprawki łącznie na 200 milionów złotych. Każdy z okręgów PiS może zgłosić poprawki na 5 milionów złotych. W klubie partii jest to komentowane jako próba kupienia nieprzekonanych do planowanych zmian w rządzie” – donosi Radio ZET.
esdrftgy***ik
esdrftgy***ik 5.12.2017, 07:05
No, to jest SUKCES!!! Ogromny, strategiczny, szyty na miarę.....
Jaś Fasola
Jaś Fasola 5.12.2017, 22:56
Tak, to jest sukces. Bo za pieniądze państwa zostanie rozwiązany problem, który dotyka tysiące osób - pacjentów, pracowników szpitala i osób nadużywających alkoholu. Szacunek dla Kryja, Rusieckiego i Dudy, że starają się rozwiązać problem. Łatwiej wydawać kasę na festyny osiedlowe i występy artystów disco polo, bo lud pragnie rozrywki. Mam nadzieję, źe tyle samo pieniędzy ile Pan Prezydent przeznacza na igrzyska, przeznaczy na utrzymanie tego ośrodka.
edrftgyh
edrftgyh 6.12.2017, 12:54
co to znaczy,, pieniądze państwa"?...
Ala Bama
Ala Bama 6.12.2017, 14:13
To znaczy za pieniądze budżetu centralnego a nie samorządu. Tych pięniadzy w samorządzie zawsze jest mało i każde środki, które do niego wpływają są na wagę złota.
abst.
abst. 4.12.2017, 21:19
No Brawo Oni! ( Pis)

Pozostałe