Dwudniowe obrady radnych powiatowych

  • 1.12.2017, 15:38 (aktualizacja 01.12.2017 22:26)
  • Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Dwudniowe obrady radnych powiatowych

Specjalnie wydzielona strefa dla publiczności, ochrona na sali obrad i przed budynkiem starostwa powiatowego. Tak przebiegała wznowiona sesja rady powiatu ostrowieckiego.

W pakiecie taniej
W pakiecie taniej
W pakiecie taniej

Przypomnijmy. Obrady pierwotnie zaplanowano na środę 29 listopada, wtedy jednak radni zdołali omówić tylko 5 z 23 punktów sesji. W związku z  zakłócaniem porządku przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Jerzy Brożyna sesje zakończył i przeniósł na dzień następny. W czwartek 30 listopada o godzinie 16.00 radni zasiedli do kontynuacji przerwanych obrad.

I choć ponownie atmosfera momentami była gorąca. To sesja rady powiatu ostrowieckiego tym razem doszła do skutku.

Na wstępie omówiono sprawę ochrony środowiska w Powiecie Ostrowieckim oraz wykorzystanie energii odnawialnej w jednostkach podległych powiatowi i w gospodarstwach rolnych. W latach 2016-2017 na terenie powiatu ochrona powietrza realizowana była m.in. przez budowę instalacji fotowoltaicznych czy dotacje chociażby na zmianę systemu grzewczego, ale wciąż w tej kwestii jest jeszcze wiele do zrobienia.

Znacząca część obrad dotyczyła oświaty.  Były informacje z realizacji zadań oświatowych Powiatu Ostrowieckiego w roku szkolnym 2016/2017, organizacji roku szkolnego 2017/2018, czy szkolnictwa zawodowego w Powiecie Ostrowieckim. Ze statystyk wynika, że szkolnictwo w ponadgimnazjalnych placówkach ma się dobrze.

Radni podjęli 10 uchwał dotyczących przekształcenia szkół zasadniczych zawodowych w szkoły branżowe
oraz szkół sześcioletnich podstawowych w szkoły ośmioletnie. To wymóg jaki określa nowa ustawa.


 Ponadto podjęto uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Ostrowieckiego na 2017 rok oraz w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Ostrowieckiego.

Tradycyjnie już podczas obrad poruszono kwestię sytuacji w szpitalu powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po jej omówieniu dyrektor Rafał Lipiec odczytał pismo, które miało charakter skargi na radnego powiatowego.

Obrady zakończyły się zgłaszanie zapytań i interpelacji przez radnych rady powiatu ostrowieckiego.

Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 1.12.2017, 20:20
Czyżby społeczeństwo Ostrowca się obudziło i zaczyna głośno mówić w realnym a nie teoretycznym państwie kto je reprezentuje i kim jest lub był w przeszłości ?????????????????

Pozostałe