Powstało Stowarzyszenie OstroBiec

  • 28.11.2017, 14:39 (aktualizacja 29.11.2017 17:39)
  • Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Powstało Stowarzyszenie OstroBiec

Poniedziałek - 27 listopada 2017 na długo pozostanie w pamięci biegaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego i regionu. Tego dnia grupa 18 osób powołała do życia Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”. Na czele organizacji  stanęła jego pomysłodawczyni Anna Bober. Wybrano władze stowarzyszenia i wytyczono kierunki jego działania.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Wśród wielu celów te najważniejsze to oczywiście promocja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz organizacja imprez biegowych i cyklicznych spotkań biegowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Stowarzyszenie chce realizować swoje cele także poprzez współpracę z innymi instytucjami.

Podczas zebrania założycielskiego jednogłośnie przyjęto uchwały o powstaniu stowarzyszenia, przyjęciu statutu i wyborze władz. Wybrano też komitet założycielski, który teraz zajmie się formalnościami związanymi z rejestracją stowarzyszenia w KRS. Zanim OstroBiec otrzyma osobowość prawną jego członkowie chcą działać nieformalnie, na tyle na ile będą pozwalać im na to możliwości. 

Członkiem stowarzyszenia może zostać każdy chętny, wypełniając deklarację przystąpienia i regularnie opłacając składkę. Co ciekawe jednym z pierwszych, posiadający status honorowego członka, został pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego zwycięzca dwóch ostatnich edycji biegu Wings for Life World Run w Polsce oraz czwarty zawodnik Mistrzostw Świata IAU w biegu na 100 kilometrów Tomasz Walerowicz.

Władze Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”:

Zarząd:

Anna Bober - Prezes 
Ireneusz Bogucki - Za-ca Prezesa
Marlena Pięta - Sekretarz
Kamil Bernacki - Skarbnik
Robert Bęben - Członek

Komisja Rewizyjna:

Jacek Maluha
Mirosław Lipiec
Łukasz Żaczek

Lokalna.TV Ostrowiec Świętokrzyski www.lokalnatelewizja.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe