Powstanie Wojewódzka Rada Seniorów

Powstanie Wojewódzka Rada Seniorów

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego ogłosił nabór do Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów, która ma być organem opiniodawczym i doradczym. Rada Seniorów ma ponadto zwiększyć aktywność osób starszych w życiu publicznym i społecznym oraz pomóc w zwiększeniu dostępu do informacji, przeciwdziałając tym samym dyskryminacji i marginalizacji seniorów.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA


W skład Rady Seniorów mają wejść przedstawiciele  Gminnych Rad Seniorów, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, organizacji pozarządowych  działających na rzecz seniorów oraz niezrzeszone grupy aktywnych seniorów, działających wspólnie i na rzecz swojego środowiska np. w klubach seniorów.
 

Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego,
Członków Rady powołuje się na okres kadencji Rady, która  trwa 2 lata licząc od dnia powołania. Zgłoszenie kandydata następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1 lub nr 2 do niniejszego dokumentu), a następnie przesłanie lub złożenie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia otwarcia procedury wyłaniania kandydatów na członków Rady w Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Al. IX Wieków Kielc 3, Kielce. 

O ważności nadesłania lub złożenia w terminie formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego. Na kopercie zawierającej formularz zgłoszeniowy należy umieścić zapis: „Wojewódzka Społeczna Rada Seniorów”.  Zgłoszenia złożone po terminie, niekompletne nie zostaną rozpatrzone.

Agnieszka Cybulska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe