Powstanie Wojewódzka Rada Seniorów

  • 21.11.2017, 13:19 (aktualizacja 21.11.2017 13:30)
Powstanie Wojewódzka Rada Seniorów
Podziel się:
Oceń:

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego ogłosił nabór do Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów, która ma być organem opiniodawczym i doradczym. Rada Seniorów ma ponadto zwiększyć aktywność osób starszych w życiu publicznym i społecznym oraz pomóc w zwiększeniu dostępu do informacji, przeciwdziałając tym samym dyskryminacji i marginalizacji seniorów.


W skład Rady Seniorów mają wejść przedstawiciele  Gminnych Rad Seniorów, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, organizacji pozarządowych  działających na rzecz seniorów oraz niezrzeszone grupy aktywnych seniorów, działających wspólnie i na rzecz swojego środowiska np. w klubach seniorów.
 

Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego,
Członków Rady powołuje się na okres kadencji Rady, która  trwa 2 lata licząc od dnia powołania. Zgłoszenie kandydata następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1 lub nr 2 do niniejszego dokumentu), a następnie przesłanie lub złożenie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia otwarcia procedury wyłaniania kandydatów na członków Rady w Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Al. IX Wieków Kielc 3, Kielce. 

O ważności nadesłania lub złożenia w terminie formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego. Na kopercie zawierającej formularz zgłoszeniowy należy umieścić zapis: „Wojewódzka Społeczna Rada Seniorów”.  Zgłoszenia złożone po terminie, niekompletne nie zostaną rozpatrzone.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe