CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

III Rajd Gwiaździsty żywą lekcją historii

  • 13.11.2017, 13:31 (aktualizacja 14.11.2017 10:16)
 III Rajd Gwiaździsty żywą lekcją historii
Podziel się:
Oceń:

We wszystkich miastach i powiatach w Polsce 11 listopada to dzień szczególny. Dzień celebrowany na różne sposoby, ale wszędzie z takim samym przesłaniem, uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Już po raz trzeci powiatowe obchody Święta Niepodległości odbyły się pod hasłem „Orły dla Niepodległej”. W programie, aż trzy dniowej uroczystości, każdy, niezależenie od wieku mógł znaleźć swój sposób uczczenia wydarzeń sprzed 99 lat. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszył się Rajd Gwiaździsty. Cztery grupy, czterema trasami maszerowały poznając losy Polaków walczących o wolność swojego kraju. 

To była żywa lekcja historii skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży, te grupy wiekowe co roku licznie biorą udział w Rajdzie Gwiaździstym, a jego cel jest im dobrze znany.

Rajd Gwiaździsty to też integracja i wspólne rozmowy, rozmowy o Polsce.

Uczestnicy czterech tras po marszu spotkali się w budynku ostrowieckiego starostwa, tam czekał na nich ciepły poczęstunek oraz tradycyjne rogale marcińskie, mogli też obejrzeć wystawę przygotowaną przez grupę rekonstrukcyjną z Sandomierza, która prezentowała wyposażenie jakie obowiązywało od 1939 roku do 1963.

Grupa rekonstrukcyjna poprowadziła marsz, który spod starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim przeszedł pod pomnik Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim. Tam odbyła się oficjalna część obchodów przy honorowej asyście Wojska Polskiego. Były okolicznościowe przemówienia, w których m.in. przypomniano komu zawdzięczamy wolność.

Były też pieśni patriotyczne.

Powiatowe obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uwieńczył pokaz fajerwerków.


 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe