CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Tomasz Nałęcz przypomniał drogę do Niepodległej

  • 10.11.2017, 16:10 (aktualizacja 10.11.2017 19:47)
Tomasz Nałęcz przypomniał drogę do Niepodległej
Podziel się:
Oceń:

Tomasz Nałęcz – historyk, publicysta, polityk spotkał się z ostrowczanami, wygłaszajć swój wykład , przeanalizował trudną polska drogę do niepodległości. Temat trudny, ale powracjayy  wciąż wzbudza emocje i chęci dogłębnego poznania. Bez względu na wiek i zainteresowania, poznanie historii tamtych zdarzeń i osób wzbudza ciekawość.
Zdaniem prof. Nałęcza z historycznych doświadczeń powinniśmy wyciągać wnioski, oczywiście zachowują pewien dystans. Wiedza już posiadana powinna nas uwrażliwić ale nie zaślepiać.

Inicjatorem spotkania z prof. Tomaszem Nałeczem i jednym z organizatorów było Koło im. Jana Piwnika Ponurego ŚZŻAK, którego członkowie przykładają ogromną wagę do pielęgnowania treści historycznych i patriotycznych, ubolewając, że codzienność daje czasami obraz zapomnienia a nie pamięci.


 


 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe