Poniedziałek, 19.02.2018, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

"Anielskie Jadło" - dla wszystkich

"Anielskie Jadło" - dla wszystkich

W dawnej Ostrowiance najprawdopodobniej już 20 listopada otwarty zostanie Bar dla wszystkich - Anielskie Jadło, to inicjatywa Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dochód z tej działalności pozwoli na utrzymanie kucharzy, lokalu i mediów, przyczyni się też do wypracowania każdego dnia 30-stu posiłków dla bezdomnych. 

Dyrekcja i pracownicy Domu Ulgi w Cierpieniu starają się własną pracą zdobywać środki finansowe, które przyczyniają się do rozwoju instytucji, choć ten w największej mierze zależy od ludzi dobrej woli. Tylko w ubiegłym roku dzięki serdeczności i przekazaniu 1% od podatku dochodowego na rzecz Hospicjum udało się zebrać 140 tysięcy złotych, a na konto Parafiady trafiło 90 tysięcy. Kwoty te pozwoliły na podjęcie wielu działań.

Dzięki pieniądzom z 1% podatku zakupione zostały również materace oraz leżanki niezbędne do rehabilitacji dzieci i dorosłych. Z tych funduszy finansowane są też bezpłatne badania profilaktyczne, z których do tej pory skorzystało już 600 osób. Niebawem bo od 20 do 25 listopada odbędzie się ich kolejna edycja.

Badania odbędą się w budynku Hospicjum, rejestracji dokonywać można do 17 listopada, osobiście lub telefonicznie pod numerem 791-35-39-41. 

Datki na Hospicjum zbierane są też podczas różnych akcji, m.in. co roku 1 listopada na ostrowieckich cmentarzach prowadzona jest kwesta na rzecz placówki. W tym roku zebrano ponad 8 tysięcy złotych, środki te przyczynią się do zakupu aparatu USG dla dzieci. Podczas dwóch ostatnich takich kwest, za zebrane pieniądze udało się wyposażyć Hospicjum w karetkę. Jej wyposażenie to już hojność darczyńcy.  

 

lokalna.tvostrowiec|www.lokalnatelewizja.pl_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe