Środa, 21.02.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Starosty

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Starosty

W dniach 7-8 listopada w hali przy ul. Żeromskiego 5 odbędzie się Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet z okazji Święta Niepodległości o Puchar Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. Na parkiecie zobaczymy m.in. jeden z prężniej działających klubów ze Słowacji - SKM Liptovsky Hradok, drużynę Ligi Siatkówki Kobiet - KSZO Ostrowiec i w roli gospodyń SMS Ostrowiec. 

- Jest to pierwszy turniej o takiej randze, którego będziemy gospodarzem, ale mamy nadzieję, że na stałe wpisze się do kalendarza organizowanych przez nas imprez – podkreśliła dyrektor ZSOMS Anna Trojanowska. – Mamy nadzieję, że po paryskim sukcesie, przypomnę uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w International Tournament for girls under 20 years old, który odbył się na początku wakacji, na własnym boisku pokażą się z jak najlepszej strony i dostarczą kibicom mnóstwo sportowych wrażeń.

Turniej ma na celu przede wszystkim promocję ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i podkreślenie jej obecności na siatkarskiej mapie Polski. To także ukłon w stronę młodych siatkarek z Ostrowca, które będą miały możliwość zagrania przed kolejnymi meczami w III lidze spotkań kontrolnych z utytułowanymi zespołami. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda, który przekazał na organizację turnieju 8 tys. zł.

- Z ogromną przyjemnością przyjąłem zaproszenie do objęcia tego turnieju honorowym patronatem – powiedział Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda. – Inicjatywy służące wspieraniu młodzieży zawsze spotykały się z uznaniem i chętnie je wspieram. Uważam, że inwestycja w młodych ludzi, to nasz obowiązek jako samorządowców. Ona zaprocentuje może dopiero za kilka, kilkanaście lat, ale jako władze powiatu musimy myśleć perspektywicznie – dodał Zbigniew Duda.

W całym turnieju zaplanowano sześć spotkań. Mecz otwarcia rozpocznie się we wtorek o godz. 15.30 – gospodynie SMS Ostrowiec zmierzą się z drużyną SKM Liptovsky Hradok ze Słowacji.

Patronat medialny nad Międzynarodowym Turniejem Piłki Siatkowej Kobiet z okazji Święta Niepodległości o Puchar Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy objęli: Polskie Radio Kielce, Radio Ostrowiec, Lokalna.TV Ostrowiec, LTVK "Krzemionki", "Echo Dnia", "Gazeta Ostrowiecka" i "Wiadomości Świętokrzyskie".

Agnieszka Cybulska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe