Szczęśliwa "trzynastka"

  • 13.10.2017, 14:18 (aktualizacja 17.10.2017 14:20)
Szczęśliwa "trzynastka"
Podziel się:
Oceń:
Czy liczba 13 może przynosić pozytywne skojarzenia? Nawet w piątek i w Dzień Nauczyciela? Dla kadry pedagogicznej dawnej szkoły podstawowej nr 13, na pewno tak. Inaczej nie wybraliby na datę spotkań właśnie takiego dnia. Od kilku lat nauczyciele i osoby związane z tą przekształconą w gimnazjum podstawówką, spotykają się właśnie 13 października.

13-ego i o godzinie 13. To nie zbieg okoliczności a celowy wybór daty i godziny. Trudno się dziwić, skoro właśnie taką konfigurację dnia i godziny na spotkania wybierają nauczyciele jednej z najbardziej lubianych szkół podstawowych. Kumulacja "13" dla dawnego grona pedagogiczne szkoły z ulicy Sienkiewicza, okazuje się wyjątkowo trafna, bo przywołuje  najpiękniejsze wspomnienia.

Zbudowana jako jedna z ostatnich w mieście takich placówek oświatowych, była przez lata synonimem świetnego poziomu, doskonałej kadry i nowoczesnego zaplecza. Wielu nauczycieli z tą szkołą związało się na lata.  Jak podkreślają uczestnicy "trzynastkowych" spotkań, to atmosfera panująca w szkole, wzajemny szacunek ale i styl prowadzenia zajęć, powodował, że praca w tej placówce stawała się pasją.    

Trzynastkowe spotkania odbywające się w przeddzień nauczycielskiego święta, są  też okazją do przypomnień dawnych kolegów czy przełożonych, jak choćby wieloletnich dyrektorów Józefa Pazderskiego oraz Mieczysława Tomaszewskiego. To także okazją, do porozmawiania do dzisiejszej oświacie i jej kondycji,a nawet przekazania życzeń dla młodszych kolegów.

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

 

 

    

 


 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe