Szczęśliwa "trzynastka"

Szczęśliwa "trzynastka"
Czy liczba 13 może przynosić pozytywne skojarzenia? Nawet w piątek i w Dzień Nauczyciela? Dla kadry pedagogicznej dawnej szkoły podstawowej nr 13, na pewno tak. Inaczej nie wybraliby na datę spotkań właśnie takiego dnia. Od kilku lat nauczyciele i osoby związane z tą przekształconą w gimnazjum podstawówką, spotykają się właśnie 13 października.

13-ego i o godzinie 13. To nie zbieg okoliczności a celowy wybór daty i godziny. Trudno się dziwić, skoro właśnie taką konfigurację dnia i godziny na spotkania wybierają nauczyciele jednej z najbardziej lubianych szkół podstawowych. Kumulacja "13" dla dawnego grona pedagogiczne szkoły z ulicy Sienkiewicza, okazuje się wyjątkowo trafna, bo przywołuje  najpiękniejsze wspomnienia.

Zbudowana jako jedna z ostatnich w mieście takich placówek oświatowych, była przez lata synonimem świetnego poziomu, doskonałej kadry i nowoczesnego zaplecza. Wielu nauczycieli z tą szkołą związało się na lata.  Jak podkreślają uczestnicy "trzynastkowych" spotkań, to atmosfera panująca w szkole, wzajemny szacunek ale i styl prowadzenia zajęć, powodował, że praca w tej placówce stawała się pasją.    

Trzynastkowe spotkania odbywające się w przeddzień nauczycielskiego święta, są  też okazją do przypomnień dawnych kolegów czy przełożonych, jak choćby wieloletnich dyrektorów Józefa Pazderskiego oraz Mieczysława Tomaszewskiego. To także okazją, do porozmawiania do dzisiejszej oświacie i jej kondycji,a nawet przekazania życzeń dla młodszych kolegów.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

 

 

    

 


 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
K.P.M.
K.P.M. 13.01.2018, 14:53
PO 50 latach zobaczyłem na filmie swoją wychowawczynię Panią Krystynę Wójcicką.Wielkiego człowieka i pedagoga.Zdrowia i jeszcze wielu lat życia Pani Profesor.Z 13 byłem związany od jej pierwszego dnia,chociaż pierwsze dni uczęszczałem do 14 tj jej lewego skrzydła tzw.Szkoły Ćwiczeń,gdzie dyrektorem był Pan Kostępski,a 13 centralne i prawe skrzydło Pan Pazderski.Po krótkim czasie w 14 trafiłem do 13 do Pana Kołsuta.A potem już do końca do niezapomnianej Pani Wójcickiej!!
to były czasy
to były czasy 19.10.2017, 09:11
Do trzynastki chodziłem gdy kierownikiem szkoły jeszcze był pan Kostępski a po nim został pan Pazderski.To była faktycznie szkoła z charakterem,miała wyśrubowane wysokie wymagania ze znajomości wiedzy przyswojonej przez ucznia,miała wspaniałych nauczycieli i jak na tamte lata nowoczesne sale lekcyjne.Oczywiście poza salą gimnastyczną ale za to z doskonałymi obiektami sportowymi w obrębie szkoły - niezapomniany nauczyciel w-f pan Krawczyk potrafił wykrzesać z nas wiele fizycznych umiejętności a należenie do prowadzonego przez niego SKS-u było wyróżnieniem.
Wysoki poziom nauczania matematyki i przedmiotów humanistycznych bardzo dobrze procentowały gdy absolwent 13. zdobywał wiedzę w szkole średniej - wyróżnialiśmy się na tle innych...
uczeńz13
uczeńz13 15.10.2017, 22:29
to najlepsza szkoła była w mieście

Pozostałe