Wyjątkowo jednomyślna sesja

Wyjątkowo jednomyślna sesja
Jednogłośne głosowanie i w zasadzie bez dyskusji na temat podejmowanych uchwał. Tak w skrócie można podsumować ostatnie posiedzenie ostrowieckiej rady miasta. Dyskusja rozgorzała dopiero przy interpelacjach, które dotyczyły braku kosza na śmieci, odkrytej studzienki na ulicy Polnej, zalet picia ostrowickiej kranówki czy wreszcie konieczności zorganizowania konferencji na temat zdrowego odżywiania młodych sportowców. Niestety, pytań o ważne dla ostrowczan sprawy jak przetarg na odbiorcę śmieci czy karę za samowolę budowlaną na Rawszczyźnie, zabrakło.

Niemal automatycznie, bez pytań radni miejscy przegłosowywali kolejne uchwały z środowego porządku obrad. O ile część nich, 
jak  przekształcenie 6-letnich szkół podstawowych w 8-letnie, nie wymagała dyskusji, to kolejne mogły prowokować do podejmowania  
dyskusji. Tak było przy np.  przyjmowaniu jednolitego już planu  zagospodarowania przestrzennego dla terenów dawnej starej huty.
Plan powstał po wnioskach przedsiębiorców, którzy chcą tam lokować swoje firmy. Okazuje się, że inwestowanie na tym typowo przemysłowym obszarze może zawierać jedną przeszkodę. Chodzi o zgodę konserwatora zabytków.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Podczas przyjmowania innych uchwał, radni sugerowali jedynie pomysły. Dziękowali też za kontynuowanie przez gminę zakupu kolejnych nieruchomości.  Rozeznanie w problemach trapiących mieszkańców, ostrowieccy radni wykazali dopiero w czasie przeznaczonym na zapytania i interpelacje. Poza zwyczajowymi już pytaniami o  budowy, remonty i modernizacje miejskich ulic, poruszano kwestie zdrowotne wśród najmłodszych ostrowczan. Martwiono się brakiem  kosza na śmieci  Pytano czy przystanki na remontowanej ulicy Polnej wrócą na dawne lokalizacje. Radni wyrażali troskę  o zdrowie młodych sportowców oraz wpływie zdrowej diety na ich sukcesy. Dla rozpropagowania tej wiedzy prosili  nawet o zorganizowanie specjalnej konferencji.  

Innym pomysłem, który ma uświadomić ostrowczanom doskonałą jakość miejskiej kranówki, jest wniosek o przeprowadzenie na ten temat kampanii informacyjnej. Tylko jedna z interpelacji nawiązywała do ostatnich wydarzeń związanych z pojawieniem się w szpitalnej instalacji wodociągowej bakterii coli. Ale nie była to bynajmniej prośba o przedstawienie stanowiska miejskiej spółki czy przedstawicieli lecznicy.    

Na część pytań radni otrzymywali odpowiedzi jeszcze na sesji. Inne poczekają na szersze wyjaśnienia i ustosunkowanie się właściwych 
urzędników lub adresatów. Niestety, w tej gamie pytań i interpelacji zabrakło ciekawości radnych w sprawach, które dotyczą wszystkich ostrowczan. A chodzi o inwestycję na Rawszczyźnie i kary jaką  trzeba zapłacić za tę samowolę budowlaną. Nikt nie zapytał  również o  rozstrzygnięcia przetargu śmieciowego. Jego zwycięzca przez najbliższe dwa lata będzie przecież odpowiedzialny za odbiór odpadów już wg nowych, bardziej restrykcyjnej zasad.  Te kwestie nie wzbudzają jednak zainteresowania radnych miejskich. 
 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:( Rozczarowany
:( Rozczarowany 14.10.2017, 06:17
Proponuję :Wolontariat dla całej Rady Miasta
Niepozorny
Niepozorny 13.10.2017, 23:45
Ludzie co to za parodia ? Kogo myśmy wybrali ????
gosc
gosc 13.10.2017, 10:51
Czyli, że Radni nie zadali pytań jakie wymyśliła sobie pani redaktorka, tak? A może te pytanie powinna skierować do Prezydenta w przerwie czy po sesji.
jestem za
jestem za 14.10.2017, 19:01
dziennikarzy na radnych, bo się nie boją pytać
..
.. 13.10.2017, 14:39
chyba nie wiesz o czym piszesz :D
..
.. 16.10.2017, 17:36
Ja nie wiem ?
mieszkaniec
mieszkaniec 13.10.2017, 02:53
Hm Dziękujemy Radzie Miasta za tak wspaniałomyślne działania na Sesji Rady Miasta bla,bla,bla .....
Wybory już prawie za rok Podziękujemy?
zniesmaczony
zniesmaczony 14.10.2017, 19:01
żenada drogie Panie i szanowni Panowie
stw
stw 12.10.2017, 20:45
Te najważniejsze tematy wspomniane przez panią redaktor jest lepiej dziś przemilczeć.Myślę że z czasem one i tak będą tematem na sesji.
wiktoria
wiktoria 14.10.2017, 19:02
coś zbyt dużo milczenia a za mało myślenia - o wykonie nie wspominając

Pozostałe